کد خبر: 66679 A

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از تشکیل 12 کارگروه تخصصی در این اداره خبرداد

ایلنا - کاشان: سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از تشکیل 12 کارگروه تخصصی در این اداره خبرداد.

«حسین یزذانمهر» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان  با اعلام این خبر  اذعان داشت: مقوله میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ظرایف و گستردگی های فراوانی دارد و مدیریت میراث فرهنگی بدون بهره مندی از متخصصین امکانپذیر نخواهد بود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان با بیان اینکه کارگروه‌ها در واقع بازوهای تخصصی و اجرایی اداره هستند اظهار داشت: کارگروه‌های امور زیربنایی و ساختار و تشکیلات اداری، میراث فرهنگی و مرمت بنا، شناسایی بناها و محوطه های تاریخی، روابط عمومی امور فرهنگی و بناها، حراست و امنیت و حفاظت،گردشگری و سرمایه گذاری،باستان شناسی،سیلک،باغ فین،،صنایع دستی و هنرهای سنتی،بحران و حوادث،موزه ها دوازده کارگروهی هستند که تشکیل آنها به تصویب رسید و دبیران آن نیز تعیین گردیدند.

وی تاکید کرد: اتکا خرد جمعی و همگرایی از اصول مدیریت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

یزدانمهر ادامه داد: نیاز سنجی و آسیب شناسی از وظایف این کارگروه هاست و قطعاً تشکیل این کارگروه ها بهترین منبع برای آگاهی از وضعیت حوزه های مختلف میراث فرهنگی شهرستان کاشان خواهند بود.

یزدانمهر ابراز امیدواری کرد اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان در انجام مأموریت های محوله میراث فرهنگی و پاسخگوئی به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری و دولت خدمتگذار کوشا و پیشرو باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر