کد خبر: 66682 A

به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)؛

این نمایشگاه به همت کانون دانشجویی عفاف و حجاب (عروج) و مدیریت فرهنگی دانشگاه و با همکاری مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان تا 13 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاههای دانشگاه کاشان برای بازدید علاقمندان دایر است.

 ایلنا - کاشان: به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی‌داشت روز زن نمایشگاه «بانوی ایرانی، پوشش اسلامی» با حضور رییس دانشگاه و جمعی از مسئولان شهرستان طی مراسمی در دانشگاه کاشان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، رییس دانشگاه کاشان در این مراسم حفظ حجاب و پوشش اسلامی برای زنان را از ضروریات دین مقدس اسلام دانست و گفت: یکی از نشانه‌های فرهنگ اسلامی عفاف و حجاب است.

عباس کتابی، با گرامیداشت سالروز ولادت فاطمه زهرا (س) و روز زن افزود: بانوان جامعه ما به ویژه دانشجویان باید چگونگی زندگی و سیره آن حضرت را در مسایل مختلف به ویژه عفاف و حجاب الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.

وی، به هجمه فرهنگی و تبلیغات گسترده شبکه‌های مجازی دشمنان بر علیه فرهنگ ما اشاره کرد و گفت: وظیفه بانوان است که از گوهر ناب حجاب دفاع و محافظت کنند.

رییس دانشگاه کاشان، برگزاری این نمایشگاه را یک اقدام نمادین در راستای حفظ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برشمرد و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نمایشگاه آغازی برای توجه بیشتر به فرهنگ اسلامی باشد.

عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه کاشان نیز در این مراسم حفظ حجاب را به بانوان تاکید کرد و گفت: کشف حجاب سوغاتی است که صهیونیست‌ها بر ما تحمیل کردند.

حجت الاسلام عبدالله موحدی محب با بیان این که دشمنان بدحجابی و بی‌حجابی را بر ما تحمیل کردند، افزود: بانوان باید توجه بیشتری به حفظ و رعایت عفاف و حجاب خود داشته باشند.

وی، حجاب را مصونیت برای بانوان دانست و گفت که عامل بسیاری از فسادها و گناه‌ها بدحجابی است.

در ابتدای گشایش این نمایشگاه دختران دانش‌آموز حافظان حجاب شهرستان کاشان نیز در یک اقدام نمادین از محل درب دانشگاه تا محل برگزاری این نمایشگاه را راهپیمایی و با سردادن شعارهای «ای خواهر مسلمان زینت تو حجاب است»، «عفت و زینت زن در پرتو حجاب است» و «خواهرم حجاب تو عزت است، پاداش این عزتت بهشت بی‌منت است»، «حجاب برتر چادر است چادر است» بر حفظ حجاب بانوان تاکید کردند.

این نمایشگاه به همت کانون دانشجویی عفاف و حجاب (عروج) و مدیریت فرهنگی دانشگاه و با همکاری مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان تا 13 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاههای دانشگاه کاشان برای بازدید علاقمندان دایر است.

نمایش مد و لباس، برش، دوخت و دوز لباس، غرفه‌های لباس محلی، رنگرزی سنتی پارچه و محصولات فرهنگی در طرح و انواع مختلف به همراه طرح صدف (با نمایش زنده لباس اسلامی) از محصولات ارائه شده در این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه همچنین انواع چادر و مانتو در مدل و طرح‌های مختلف و البسه حجاب با تخفیف 10 تا 30 درصد به فروش می‌رسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر