کد خبر: 66689 A

همزمان با موسم اردیبهشت و همنوا با مرغ سحر، بوستان های گل محمدی در دشت های بَرزُک می شكفند تا عطر دل انگیزشان را دم به دم ارزانی جان های مشتاق كنند

ایلنا - کاشان: همزمان باموسم اردیبهشت و همنوا با مرغ سحر، بوستان های گل محمدی در دشت های بَرزُکمی شكفند تا عطر دل انگیزشان را دم به دم ارزانی جان های مشتاق كنند.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان اردیبهشت كه در شهر برزک فرا می رسد، فصل رویش گل های خوش عطر محمدی در جان هر رهگذر نشاط می آفریند.

گل صورتی رنگ خوش عطر و بویی كه در گلستان های برزک، درمیان هزاران گونه شناخته شده رز در جهان، چون نگینی می درخشد در این ماه ها سخاوتمندانه رایحه دلنشینش را به هر كوی و برزن آباد هدیه میكند.

و چه زیبا و معنادار می شكفد این گل خوش رنگ و عطر درگلستان های برزک و گلاب این شیره جانش را چه سخاوتمندانه از عمق باغستانهای برزك به دیگر هم نوعان خود هدیه میكند.

در زمان رویشش همچون نام پرمعنایش، دریایی از عمق و تفسیر است؛همزمان با ندای اذان، غنچه های نجیبش از دل قطرات شبنم می شكفند تا درسپیده دمان دشتی را از عطری مدهوش كننده پر كنند.

باید در سپیده دم اردیبهشت و خرداد در باغهای پر گل برزک باشی تا با تار و پود وجودت به دور از هیاهوی شهر، دمی آسوده پركنی از رایحه دل انگیز این دشت و باز دمی لبریز از نشاط از عمق جان برآوری.

این بوستان های قانع و نجیب با كمتر آبی می روید و به هرهكتارش، سه تا پنج تن گل به دامان گلچین مهربان هدیه می كند تا دستان پینهبسته و زخمی از جفای خارش، تسلایی یابد.

بلبلان، بامدادان در میان گلستان سرمست از عطر محمدی می خوانند و عاشقانه عالمی را به تماشای شاهد بازاری شان دعوت می كنند.

شاهدی كه در آیینه حكم ازلی، روزگاری پرده نشین خواهد شد تارایحه روح بخش عطر و گلابش را از سجاده های نیاز و بندگی تا كعبه این حرمامن الهی، بر فضای ملكوتی حریم دوست جاری كند و جان آدمی را صفا بخشد.

اگر جویای گلی، سراغی از گلاب ناب شهر برزک بگیر و همسفر مرغ سحر، ازاوایل اردیبهشت تا پایان بهار میهمان خوان كرم محمدی باش و به دیار گل هاسری بزن. چرا که از مجموع 1500 هکتار گلستان گل محمدی کاشان بیش از 1100 هکتار آن را در برزک خواهی یافت.

شاید با حضور در بزرگترین مرکز تولید کننده گل و گلاب با بیش از 80% تولید گل وگلاب منطقه و در کنار بزرگترین و یکپارچه ترین دشت گل محمدی کشور در باغ 4.000.000 میلیون متر مربعی کوثر برزک که امسال توسط معاون رییس جمهور بازدید و افتتاح شد از دیگر زیبایی ها و طبیعت منحصر به فرد برزک لذت برده و از دیگر آثار طبیعی و تاریخی این شهر همچون موزه مردم شناسی، تفرجگاه آسیاب آبی، تپه تاریخی قلعه، خانه های تاریخی موسوی و کاردان، بافت قدیم شهر، تپه تاریخی قلعه، جاده تفریحی توریستی سعدآباد و... نیز دیدن نمایید.

چه بسا شهر  برزک  به « نگین سبز کوهستان ایران » شهرت دارد همواره میزبان مهربان دوستداران طبیعت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر