کد خبر: 69320 A

حجه الاسلام ادیب یزدی:

همان جریانی که قبر حجر از یاران باوفای حضرت امیر(ع) را می‌شکافد، می‌خواهد بین قرآن و مردم، مردم رهبری و... فاصله بیاندازد.

ایلنا: حجه الاسلام ادیب یزدی گفت:‌‌ همان جریانی که قبر حجر از یاران باوفای حضرت امیر (ع) را می‌شکافد، می‌خواهد بین قرآن و مردم، مردم رهبری و... فاصله بیاندازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، ادیب یزدی در مراسم سوگواری و عزاداری که به مناسبت ایام شهادت حضرت علی بن امام محمد باقر (ع) و در شب دوم هفته گرامیداشت شهید اردهال مراسم سوگواری و عزاداری در شهر کاشان برگزار شده بود با اعلام این مطلب، با اشاره به اینکه شهرهای کاشان و قم از اولین شهرهایی هستند که حتی ساعتی هم غیر شیعه نماندند، حضرت سلطانعلی (ع) را آفریننده کربلای ایران توصیف كردند.

ایشان با تشریح جنایات اخیر مزدوران در سوریه عنوان کرد: ریشه توطئه‌های لایه به لایه تو در توی استکبار در انگلیس مشاهده می‌شود.

ادیب یزدی خاطرنشان کرد:‌‌ همان جریانی که قبر حجر از یاران باوفای حضرت امیر (ع) را می‌شکافد، می‌خواهد بین قرآن و مردم، مردم رهبری و... فاصله بیاندازد.

ایشان با تاکید برآگاهی و دیدی مبتنی بر بصیرت عنوان کردند: تمام زحمات ۱۴قرن تجلی آن در نظام جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به درخواست مردم منطقه مرکزی ایران از امام باقر (ع) مبنی بر اعزام نماینده‌ای از ولایت افزود: امام باقر (ع) فرزندش علی را به جهت ماهیت تقوا و ترویج علم به ایران اعزام كردند و این مایه مباهات مردم این منطقه است که زیر سایه اولین سفیر اهل بیت در ایران زندگی می‌کنند.

این مراسم با حضور حجه الاسلام اسماعیل‌پور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان، و حجه السلام  حسینی، رئیس تبلیغات اسلامی کاشان، و جمعی از روحانیون و دوستداران و عاشقان اهل بیت در حسینه بیت العباس کاشان واقع در خیابان طالقانی برگزار شد.

این مراسمات در شب‌های بعدی هفته بزرگداشت شهید اردهال ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر