کد خبر: 69438 A

مستندساز آمریکایی در کاشان

یک مستند ساز آمریکایی گفت: در حالی که شهروندان اروپایی و آمریکایی در رنج هستند، اما رسانه هایشان، فیلم‌های هالیوودی و عاشقانه پخش می‌کنند.

ایلنا: یک مستند ساز آمریکایی گفت: در حالی که شهروندان اروپایی و آمریکایی در رنج هستند، اما رسانه‌هایشان، فیلم‌های هالیوودی و عاشقانه پخش می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «ملانی فرانکلین» در همایش فرهنگیان و دانش آموزان کاشان در سالن اجتماعات مدرسه راهنمایی ابن سینای این شهر افزود: رسانه‌های غربی برای جوانان ایران دلسوزی نمی‌کنند، وقتی برنامه‌ای می‌سازند، هدف اصلی آن‌ها، نقشه‌های دولت‌های غربی و آمریکا برای نابودی جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: وقتی الگوی یک جوان، یک خواننده یا یک بازیگر باشد یا الگوی او، زندگی غربی رایج در فیلم‌ها است، احساس ضعف می‌کند و دیگر خود را باور ندارد.

وی با اشاره به برخی سریال‌های خارجی تصریح کرد: فیلم و سریال‌های هالیوودی، در قسمت‌های اول، مشکلی اخلاقی ندارند و شاید آموزنده هم باشند اما وقتی مخاطب خود را جذب کرد، پیام‌های خود را منتقل می‌کنند و ذهن بیننده را مشغول کرده و به هدف نهایی خود می‌رسند.

این تحلیلگر رسانه افزود: وقتی ذهن وابسته و مشغول به موضوعی شد، دیگر نیازی به تحقیق نمی‌بیند و بدون تامل و اندیشه، مطلب را دنبال کرده و می‌پذیرد و حتی از آن دفاع می‌کند و خطر از اینجا شروع می‌شود.

وی تصریح کرد: در غرب، بیکاری هست، مشکلات اقتصادی و اخلاقی بیداد می‌کند، شهروندان غربی، از انواع مشکلات در رنج هستند اما رسانه‌های غربی، توجهی به آن نمی‌کنند تا دیگران از آن خبری نداشته باشند و ابهت پوشالی آن‌ها نشکند.

وی بااشاره به چاپ و توزیع کتاب «اسلام بدون حجاب» تصریح کرد: زنان و مردان مسلمانان با رعایت حجاب، ارزش خود را حفظ می‌کنند تا دیگران بدانند که آن‌ها بازیچه نمی‌شوند و دشمنان بشریت از این منزلت و ارزشمندی می‌ترسند.

وی با طرح این سوال که چرا دنیای استکبار، «اسلام بدون حجاب را در کشورهای اسلامی تبلیغ می‌کند»، تاکید کرد: چرا نمی‌گویند اسلام بدون نماز یا اسلام بدون روزه، زیرا حجاب، اسلحه سیاسی مسلمانان است و سلطه گران از این حجاب سیاسی می‌ترسند و اهمیت آن را برای سالم نگه داشتن و پیشرفت جامعه اسلامی می‌دانند.

وی خطاب به شرکت کنندگان گفت: وقتی کسی مخصوصا زنان و بانوان ارزش خود را بدانند، بقیه نیز متوجه می‌شوند که باید منزلت او را رعایت کنند و فرصت طلبان نمی‌توانند از او سوء استفاده کنند.

وی افزود: خوشا به حال شما که شیعه هستید و از اول با رفتار و سیرت حضرت علی و زهرا سلام اله علیهم، تربیت شده‌اید و این الگوهای ارزشمند را برای زندگی آگاهانه و عالمانه در اختیار دارید.

وی بااشاره به نوع حجاب برخی زنان و دختران ایرانی اظهار داشت: جای تاسف است که دختران شیعه در جمهوری اسلامی ایران، که با نام حضرت زهرا سلام اله علی‌ها بزرگ شده‌اند، قدر و منزلت خود را نمی‌دانند.

وی تاکید کرد: بسیاری از دختران ما به ویژه تحصیلکرده‌ها، اطلاعات درستی از آموزه‌های دینی ندارند در حالی که اگر دین را بشناسند، بیش از این قدر خود را می‌دانند و به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند.

به گفته وی، برنامه هسته‌ای بهانه است تا نابودی جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند، با تهاجم نظامی نتوانستند، حالا جنگ فرهنگی و شستشوی مغز‌ها را در قالب فیلم و بازی در دستور کار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر