کد خبر: 74625 A

برگزار شد؛

دوره آموزش مقدماتی امداد و نجات كوهستان، ویژه دانشجویان فوریت‌های پزشكی و نیروهای مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی كاشان،در ارتفاعات روستای دره کاشان برگزارشد.

ایلنا: دوره آموزش مقدماتی امداد و نجات كوهستان، ویژه دانشجویان فوریت‌های‌ پزشكی و نیروهای مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی كاشان،در ارتفاعات روستای دره  کاشان برگزارشد.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان،  مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشكی كاشان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این دوره به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای این مرکز برای عملیات امداد و نجات د رحوادث کوهستان انجام شد.

 ابوالفضل شجاعی افزود: این افرادآموزش های لازم رادر زمینه نجات مصدومان در ارتفاعات كوهستان،حمل مصدوم بین دو كوه، كمك به آسیب دیدگانی كه در دره‌هاسقوط كرده اند و چگونگی انتقال مصدومان به بالگرد را فراگرفتند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و نظر به اینکه سالانه جان تعدادی از هم‌وطنان به علت عدم آشنایی با اصول اولیه صعود از ارتفاعات از دست می‌رود و با عنایت به نقشی که گاه ثانیه‌ها و دقایق در نجات جان انسان‌ها دارند برگزاری این دوره‌ها ضروری است.

به گفته شجاعی،مربیان این دوره "مهدی حاجی نوروزی"و "احمدرضااعجمی"، آموزش های تئوری و عملی امدادونجات مقدماتی کوهستان رابه نیروهای شركت كننده در این دوره آموختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر