کد خبر: 74642 A

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، از ثبت نام حدود 300 دانشجوی این دانشگاه برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

ایلنا: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، از ثبت نام حدود 300 دانشجوی این دانشگاه برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

به گزارش  خبرنگار ایلنا در  کاشان، حجت الاسلام عباس خادمیان  با اعلام این خبر گفت: اعتکاف، گریز از لذت گرایى و بازگشت از قبله دنیاگرایان به سوى قبله هستى است.

وی، خود سازى، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبى را از برکات‏ اعتکاف دانست و اظهار داشت: اعتکاف شرایطی را فراهم می کند تا انسان‌ها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ایمان و امیدى بیشتر، به زندگى خود ادامه دهند.

حجت الاسلام خادمیان خاطر نشان کرد: این مراسم، همراه با برنامه های متنوع حلقه های معرفت، اعمال ام داوود، زیارت آل یاسین و مناجات در این دانشگاه برگزار می شود.

وی، سخنرانی استاد ابراهیمی از اساتید قم و ویژه برنامه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر را از دیگر برنامه های این ایام ذکر کرد.

وی، با اشاره به برگزاری ایام اعتکاف امسال همزمان با ایام امتحانات دانشجویان یادآورشد: در برنامه های امسال سعی شده برنامه های فرهنگی کمتری برای دانشجویان ارائه شود و ساعت مطالعه بیشتری برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام خادمیان اظهار داشت: جهت رفع اشکال درسی دانشجویان نیز از اساتید دعوت شده که در کنار مراسم اعتکاف کلاس های رفع اشکال برای دانشجویان ارائه شود.

مراسم معنوی اعتکاف از سوم تا پنجم خرداد ماه در مسجد دانشگاه کاشان برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر