کد خبر: 75904 A

یک کارشناس مرکز مشاوره مدیریت آموزش و پرورش کاشان؛

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر، نداشتن شناخت و آگاهی کامل جامعه نسبت به عوارض مصرف مواد مخدر است.

ایلنا: مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت:یکی از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر، نداشتن شناخت و آگاهی کامل جامعه نسبت به عوارض مصرف مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، حسین فرجی در جمع مدیران و مشاوران مدارس کاشان در کانون الزهرا این شهر با اعلام این مطلب افزود: باید نوجوانان را آگاه کرد که مواد مخدر، قابل آزمایش نیست و یک بار مصرف کردن آن، مثل پریدن از بالای یک ساختمان بیست طبقه و مرگ حتمی است.

وی اظهار داشت: باید افراد جامعه به ویژه جوانان آگاه شوند که به اعتقاد همه صاحب نظران و کارشناسان، اعتیاد قابل درمان نیست و تبلیغات رسانه ای، برای انواع روش ها و دوره های ترک اعتیاد، واقعیت ندارد.

به گفته وی، واقعیت این است که در جامعه بشری، اعتیاد و ایدز، قابل درمان نیست و تنها راه مبارزه با آن، پیشگیری است و نوجوانان باید توجیه شوند که این حس کنجکاوی، فقط یک بار قابل امتحان است که همین یک بار نیز، آغاز سراشیبی سقوط در این دام است.

وی تصریح کرد: خانواده ها باید باور کنند که در شرایط امروز، خطر آسیب های اجتماعی همه را تهدید می کند و نباید اعتیاد را مثل حوادث زندگی، برای دیگران تصور کرد و این احساس نگرانی را باید به فرزندان هم منتقل کرد.

همایش "نقش اولیا خانه و مدرسه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی" با مشارکت آموزش و پرورش کاشان، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی به مدت دو روز در کانون الزهرای این شهر برگزار شد.

در روز اول خانواده دانش آموزان و در روز دوم مشاوران و مدیران مدارس شرکت داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر