کد خبر: 80474 A

امام جمعه کاشان:

تاثیر حضور و مشارکت حداکثری مردم ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، از بمباران کردن کاخ سفید واشنگتن بیشتر است.

ایلنا - کاشان: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان حضور مردم در انتخابات را واجب عینی دانست و گفت: تاثیر حضور و مشارکت حداکثری مردم ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، از بمباران کردن کاخ سفید واشنگتن بیشتر است.

به گزارش  خبرنگارایلنا در کاشان کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی در جمع استادان دانشگاه کاشان در سری جلسات فقه سیاسی، با اشاره به توطئه ها و تبلیغات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی برای عدم حضور مردم در پای صندوق های رای اظهار داشت: حضور افراد واجد شرایط در پای صندوق های رای، واجب عینی است.

وی، انتخابات را یک فریضه و واقعه سیاسی دانست و افزود: برای برگزاری انتخابات سالم و بدون دغدغه، بایستی عنصرهای فقه انتخاباتی، اخلاق انتخابات و قانون انتخاباتی رعایت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، رعایت اخلاق انتخاباتی را توسط نامزدها، ستادها، هواداران و رای دهندگان لازم دانست و خاطر نشان کرد: نامزدها بایستی فضایل اخلاقی را مورد توجه و از رذائل اخلاقی پرهیز کنند.

وی، تکریم و به نفع همدیگر کنار رفتن نامزدها را از جمله فضایل عنوان کرد و افزود: دیگران را تخریب کردن و خلاف واقع گفتن نامزدها از جمله رذائل اخلاقی انتخابات به شمار می رود.

آیت الله نمازی، به رعایت عنصر دیگر، قانون انتخابات تاکید کرد و بیان داشت: رعایت قانون انتخابات توسط رای دهندگان و رای گیرندگان در عرصه سیاست داخلی و سیاست خارجی بازتاب گسترده ای دارد.

امام جمعه کاشان، با اشاره به تحریم های سیاسی، اقتصادی و تهدیدهای دشمنان افزود: اقتدار مردم نظام جمهوری اسلامی ایران، تضمین کننده نظام جمهوری اسلامی و ضعف دشمنان می شود.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که در توان خود می بینند که بتوانند مسایل و مشکلات نظام را در این بحران مدیریتی، بحران اقتصادی و تهاجم فرهنگی سامان دهی کنند و قدرت، دانش، تجربه و شجاعتش را داشته باشند بر آنها واجب است نامزد ریاست جمهوری شوند و افرادی که در خود این توان را نمی بینند بایستی صحنه را ترک و عقب نشینی کنند.

آیت الله نمازی یادآورشد: اگر بخواهیم به دروازه تمدن برسیم بایستی در نظام های آموزشی، حوزه های علمیه و دانشگاه ها تجربه فرا گیریم تا برای مدیریت و اداره کشور به جایی برسیم که مسئولان همدیگر را احترام و تکریم بگذارند و یکدیگر را تخریب نکنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر