کد خبر: 80806 A

مشاور فرهنگی رییس دانشگاه کاشان:

جمعی ازدانشگاهیان دانشگاه کاشان، حضور مردم در انتخابات را تیری در قلب و خاری در چشم دشمن دانستند

ایلنا - کاشان: جمعی ازدانشگاهیان دانشگاه کاشان، حضور مردم در انتخابات را تیری در قلب و خاری در چشم دشمن دانستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان،عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی و مشاور فرهنگی رییس دانشگاه کاشان، بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و گفت: هر چه هیمنه و شکوه مردم در این دوره از انتخابات بیشتر باشد دشمن ناکام تر و اراده هایش سست تر می شود.

حجت الاسلام موحدی محب اظهار داشت: مردم مسلمان ایران بایستی حضور در انتخابات را به عنوان واجب شرعی و تکلیف دینی خود بدانند.

وی، بر انتخاب فرد اصلح در بین نامزدهای ریاست جمهوری تاکید کرد و افزود: مردم باید بر طبق منویات رهبر معظم انقلاب و ویژگیهایی که در اصل 115 قانون اساسی آمده شخص رییس جمهور را انتخاب کنند.

رییس دانشکده ریاضی و عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه کاشان نیز، حضور مردم در انتخابات را لازم برشمرد و گفت: حضور مردم برای تقویت نظام و مقابله کردن با استکبار و تحریم ها تاثیر به سزایی دارد.

حمید رضا تبریزی دوز خاطر نشان کرد: حضور پرشور در 24 خرداد در پای صندوق‌های رأی موجب دلسردی و یأس دشمن می‌شود.

وی اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات در وضعیت داخلی کشور نیز تاثیر بسزایی دارد و نشان می دهد مردم و جوانان حامی رهبر و نظام هستند

عضو گروه مهندسی مکانیک دانشگاه نیز حضور مردم در انتخابات را برای تعیین سرنوشت کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: انتخاب فرد اصلح و درست، تاثیر بسزایی در برنامه های سیاسی و خارجی دارد.

وی، ویژگیهای فرد رییس جمهور را، اعتقاد راسخ به اسلام و نظام جمهوری اسلامی و رهبر بیان داشت و افزود: فرد رییس جمهور بایستی کارشناس و آگاهی کامل به مسایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته و در تمامی عرصه ها فعال باشد.

دیگر عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه کاشان نیز، حضور در انتخابات را واجب شرعی و عینی دانست و گفت: اصل وحضور آحاد مردم واجد شرایط در پای صنوق های رای مهم است.

حجت الاسلام اخوان اظهار داشت: دشمنان ما نسبت به میزان حضور مردم در پای صندوق‌های رأی حساب باز کرده‌اند به طوری که شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال مأیوس کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب هستند.

وی تصریح کرد:مردم بایستی با توجه به متون دینی و نظرات رهبر معظم انقلاب فرد رییس جمهور را انتخاب کنند.

وی، معتقد به مبانی نظام جمهوری اسلامی، حافظ نظام به عنوان شخصیت اجرایی کشور را از جمله ویژگهای فرد رییس جمهور دانست و اظهار داشت: باید شخص رییس جمهور به تعهداتی که سوگندنامه قرائت می کند پایبند باشد و حافظ ارکان قانون اساسی و مصالح مردم و نظام را تامین کند و از حریم خودش فراتر نرود.

رییس دانشگاه کاشان نیز بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و گفت: حماسه عظیم سیاسی که مدنظر رهبری است با حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی تحقق خواهد یافت.

عباس کتابی ابراز امیدواری کرد: تا مردم با حضور گسترده خود در این شرایط خاص تحریم های اقتصادی سربلند از این آزمون بیرون بیایند.

به گفته وی، حضور مردم در انتخابات چشمگیر و تاثیرگذار خواهد بود و باعث افزایش قدرت و اقتدار ملی خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر