کد خبر: 80819 A

به مناسبت پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد:

هیات کوهنوردیبا همکاری گروههای کوهنوردی شهرستان آران و بیدگل جهت گرامیداشت بیست و چهارمین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد اقدام به صعود به قله سماموس واقع در شهرستان رامسر در استان گیلان نمودند

ایلنا - آران و بیدگل: هیات کوهنوردی با همکاری گروههای کوهنوردی شهرستان  آران و بیدگل جهت گرامیداشت بیست و چهارمین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران وپنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد اقدام به صعود به قله سماموس واقع در شهرستان رامسر در استان گیلان نمودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل این گروه 12 نفره که متشکل بودند از آقایان محمداخباری،اسدا...رزاقی، روح ا...سلیمانی، اصغردهقان،علی داداشی، رجبعلی خرم آبادی،مهدی خرم آبادی،مهدی نیکو رفتار، رضا اقبالیان،ابراهیم دلاکی،امیرآقا بنی طباوخانم مریم دستفروش در روزهای 14 و 15 خرداد ماه موفق به فتح قله 3719 متری سماموس شدند.
قله سماموس مرتفع ترین قله ای درشرق گیلان در البرز غربی به ارتفاع 3719 متر می باشد نام سماموس به معنی زیر آسمان می باشد.برخوردار از دو مسیر صعود شامل
1- گیلان –رودسر- كلاچای- نرسیده به چابكسر دوراهی سیاهكلرود جواهر دشت - قله
2- رامسر- جواهر ده - قله سماموس (که صعوداعضای گروه کوهنوردی شهرستان از این مسیر بود)
جاده رامسر- آخوندمحله- لات محله به جواهرده شاید بهترین و کوتاه ترین و زیباترین راه دسترسی به قله زیبا و بلند سماموس باشد. جاده جواهر جاده ای بسیار زیبا و آسفالته است که از دل جنگل های زیبا که شاخه های درختانش تا وسط جاده آمده عبور می کند. این جاده که در نهایت به روستای زیبای جواهر ده می رسد در ادامه در یک شیب تند و خاکی تا قله سماموس ادامه می یابد. کوهنوردان از روستای جواهرده از این جاده خاکی پای پیاده صعود به قله سماموس استفاده می کنند. در این مسیر واحدهای پذیرایی متعدد و زیبا قرار گرفته است.
جواهرده: روستایی بسیار زیبا با امکانات رفاهی، اقامتی. یکی از مسیر های زیبا و پر جاذبه برای صعود قله سماموس است و کوهنوردان ترجیح می دهند تا ضمن استفاده از فضای بین راهی جاده جواهرده و روستای زیبای آن خود را به قله برسانند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر