کد خبر: 80935 A

کاندیداهای ائتلاف احیاگران شورای اسلامی شهر کاشان:

درحالی که شهرداری کاشان برای دومترتغییرکاربری باید ماهها درکمیسیون ماده 5 استان اصفهان اسیرباشد، اجرا کنندگان طرح 74 میلیارد تومانی پل اصفهان می گویند هفتاد میلیارد تومان زمین های تغییر کاربری دادیم تا توانتسیم این بلوار بزرگ را در شهر اصفهان بکشیم.

ایلنا – کاشان: کاندید ائتلاف احیاگران کاشان بزرگ در شورای اسلامی شهرکاشان گفت: درحالی که شهرداری کاشان برای دومترتغییرکاربری باید ماهها درکمیسیون ماده 5 استان اصفهان معطل  بماند، اجرا کنندگان طرح 74 میلیارد تومانی پل اصفهان می گویند هفتاد میلیارد تومان زمین های تغییر کاربری دادیم تا توانتسیم این بلوار بزرگ را در شهر اصفهان  اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا درکاشان مصطفی کردمیل عضو شورای اسلامی شهرکاشان و یکی از کاندیدهای ائتلاف احیاگران کاشان بزرگ شورای اسلامی شهرکاشان در نشست خبری ظهر چهارشنبه بیست و دوم خردادماه سال جاری که با حضورتعدادی ازکاندیدهای ائتلاف احیاگران کاشان بزرگ درشورای شهرکاشان و اصحاب رسانه و خبرگزاری های شهرستان کاشان برگزارشده بود با تاکید برحضور گسترده مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری گفت: با توجه به اینکه بیش ازنصف جمعیت جهان نظاره گر برگزاری انتخابات 24 خردادماه سال جاری کشورمان هستند باید همگان با حضور پرشورخود نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کنیم.

وی ضمن انتقاد ازمعطل ماندن طرح های تغییر کاربری شهرداری کاشان در استان اصفهان، بودجه شهرداری کاشان را برای توسعه این شهر توریستی و گردشگری بسیار ناکافی دانست و گفت: بعضی از مسئولین تفره می روند و می گویند طرح 74 میلیارد تومانی پل اصفهان دومیلیارد تومان بودجه آن را شهرداری اصفهان و 3 میلیارد تومان آن را دولت و هفتاد میلیارد تومان آن از محل زمین های تغییر کاربری شده اصفهان تامین گردیده است، درحالی که شهرداری کاشان برای دومترتغییرکاربری باید ماهها درکمیسیون ماده 5 استان اصفهان معطل باشد.

عضو شورای شهر کاشان، شهرداری کاشان را گل سرسبد شهرداری های استان اصفهان دانست و گفت: به رغم اینکه درسال 1391 صد در صد بودجه شهرداری کاشان محقق شده است اگر 75 میلیارد بودجه را بین مردم کاشان تقسیم کنیم حتی به اندازه شهریه شارژ یک آپارتمان مردم به شهرداری کاشان عوارض پرداخت نمی کنند.

وی تصریح نمود: علیرغم اینکه شهرداری کاشان دارای درجه یازده می باشد هیچ گونه بودجه دولتی ندارد.

کردمیل با بیان اینکه چون در آمد دولت بیشتر از محل فروش نفت و مالیات است اگربودجه ای برای پروژه ای تخصیص دهد قطعا بالغ بر 90 درصد این بودجه محقق می شود گفت: ولی بودجه شهرداری این طور نیست چون 4 ماه اول سال ازپول خبری نیست که هزینه کند و وقتی هم که به زمستان می رسد به دلیل سرما نمی توان آسفالت معابر را انجام داد.

عضو شورای شهر کاشان با انتقاد نسبت به تحقق وعده یکی از مسئولین کشوری در تقبل بودجه پل زیر گذر گاز رگاه کاشان گفت: درحالی که این مسئول کشوری کلنگ احداث پل گازرگاه کاشان  را به زمین می زد گفت کل هزینه این پل را می دهم ولی تاکنون از کل 6 میلیارد هزینه این پل فقط 400 میلیون تومان آن را داده است لذا مجبوریم دستمان را داخل جیب مردمی که ندارند ببریم و از محل عوارض شهرداری که از مردم می گیریم تامین کنیم.

وی اجرای پل گازرگاه در کاشان را به جهت اینکه روزانه حداقل روزانه یک تصادف و در طول سال نیز 3 کشته داشته است بسیار حیاتی دانست و گفت: کسانی که ازمنطقه فین، میدان شهیدان زارع، قمصر و خانه های تاریخی به جهت ترافیک داخل شهر می آیند از طریق پل زیرگذر گازرگاه عبور می کنند.

وی تصریح نمود: با توجه به اینکه عوارض نوسازی دریافت شده از مردم شهرکاشان در سال 1390 یک و نیم میلیارد تومان بوده است شهرداری کاشان بابت هزینه نظافت، باربری و دفن زباله بالغ بر  8 و نیم میلیارد  تومان هزینه داشته است.

کردمیل اجرای پل دفاع مقدس، افزایش سرانه فضای سبزکاشان، پل زیر گذر گازرگاه، بلوارقطب راوندی، پل سردار واجدی، شهربازی پارک بزرگ شهر، تکمیل پارک بانوان، ایجاد پارک بزرگ لاله، ایجاد فاز دو پارک بزرگ شهر که مکان یابی آن توسط شورای دور اول انجام شده و غیره را از مهمترین اقدامات شورای اسلامی دور دوم و سوم شورای شهر کاشان ذکر کرد و گفت: طراحی و اقدامات اولیه پارک کوهستان به مساحت 500 هکتاردر منطقه روستای خنب کنار دکل مخابراتی توسط شورای شهرکاشان با همکاری شورای روستای خنب از دیگر اقدامات شورای شهر کاشان طی سال گذشته می باشد.

گفتنی در پایان این نشست کاندیداهای ائتلاف احیاگران کاشان بزرگ  با تاکید برحضور گسترده و پرشور مردم کاشان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری، دیدگاهها و برنامه های خود را درجهت توسعه و پیشرفت شهر تاریخی، مذهبی و توریستی  کاشان برای دور چهارم انتخابات شورای اسلامی شهر کاشان بیان نمودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر