کد خبر: 83070 A

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل؛

مسوولیت در هر دوره‌ای، امانتی در دست مسوولان است که تاریخ، در مورد عملکرد ما قضاوت خواهد کرد پس باید آن گونه انجام وظیفه کنیم که نام و یاد نیکی به یادگار بگذاریم.

ایلنا: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون تردید، مسیر توسعه و پیشرفت کشورها در هر عصری و نسلی از آموزش و پرورش آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان "عباسعلی منصوری" در جلسه کمیته برنامه ریزی مدیریت آموزش و پرورش کاشان با اعلام این مطلب افزود: سنگ بنای پیشرفت و توسعه نظام آموزش و پرورش نیز آموزش‌هایی است که دانش آموزان در مدرسه های دوره ابتدایی فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: حتی دولت آمریکا، که آن را دشمن درجه یک می‌دانیم، بیش از شش و نیم درصد (5/6%) بودجه خود را به تحقیق و پژوهش اختصاص می‌دهد و با برنامه های استکباری، نخبگان و اندیشمندان جهان را جذب می‌کند.

وی تاکید کرد: با توجه به روند روزافزون پیشرفت‌های علمی دنیا و فناوری‌های مدرن، مسوولیت در آموزش و پرورش، اهمیت و جایگاه ویژه ای پیدا می‌کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسوولیت در هر دوره ای، امانتی در دست مسوولان است که تاریخ، در مورد عملکرد ما قضاوت خواهد کرد پس باید آن گونه انجام وظیفه کنیم که نام و یاد نیکی به یادگار بگذاریم.

مدیر آموزش و پرورش کاشان نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی و حرکت در آموزش و پرورش بر مسیر اعتدال همه جانبه و توسعه تمام حوزه های این شهرستان پهناور بوده است.

"حسین حنطه" افزود: توزیع خدمات و امکانات با وجود گستردگی حوزه جغرافیایی شهرستان کاشان و کمبود امکانات در همه مناطق شهری و روستایی به گونه ای متوازن انجام شده است تا حقی ضایع نشود.

وی تصریح کرد: اولویت توزیع خدمات به مناطق محروم باعث رشد کمی و کیفی آموزش و پرورش در این مناطق شده است به طوری که دانش آموزان مدارس جوشقان قالی و مشهد اردهال صاحب رتبه های دو رقمی در آزمون سراسری شده‌اند و در مسابقات علمی، ورزشی و فرهنگی به مقام‌های برتر رسیده‌اند.

به گفته وی، رشد 5/5 درصدی قبولی در امتحان‌های نهایی سال سوم متوسطه، کسب رتبه اول آزمون سراسری رشته ریاضی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، رتبه سوم جشنواره خوارزمی و 89 رتبه زیر هزار آزمون سراسری سال 91 از جمله موفقیت‌هایی بوده است که توسط فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان کاشان کسب شده است.

حنطه گفت: طی پنج سال گذشته، بنیاد گذاری، تکمیل و ساخت بیش از 30 باب مدرسه، 13 مجموعه ورزشی و احیا و بهسازی فضای فیزیکی 225 مدرسه در حوزه جغرافیایی شهرستان کاشان از جمله اقدام‌های مدیریت آموزش و پرورش است.

در این نشست، معاونان و کارشناسان مدیریت آموزش و پرورش گزارشی از عملکرد حوزه ماموریت خود را، از جمله تعامل با دستگاه های اجرایی و محدودیت‌های مالی با توجه به جمعیت دانش آموزی در منطقه کاشان را ارائه کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر