کد خبر: 83088 A

كارشناس نظارت بر مواد غذایی شبكه بهداشت و درمان آران و بیدگل از امحا بیش از ۱۰۰ قلم انواع محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

ایلنا: كارشناس نظارت بر مواد غذایی شبكه بهداشت و درمان آران و بیدگل از امحا بیش از ۱۰۰ قلم انواع محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران وبیدگل، فاطمه علیان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر  اظهار  داشت: بازرسی از اماكن عرضه مواد غذایی و آرایشی و نظارت بر نحوه ارایه خدمات توسط این اصناف، از وظایف مهم واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی است.
وی افزود: این كالاها در مدت یك ماه گذشته در بازرسی از مراكز فروش و عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی سطح شهرستان جمع آوری شده است.

وی تاكید كرد: جلوگیری از قاچاق اقلام دارویی، آرایشی و بهداشتی و آگاه‌سازی مردم در خصوص استفاده نكردن از آن‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی است.
علیان خاطر نشان كرد: شهروندان باید تاثیرات زیان‌آور محصولاتی كه سلامتی آن‌ها مورد تایید وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیست را جدی گرفته و تنها از فرآورده‌هایی كه از طریق قانونی و با كسب مجوز این وزراتخانه وارد كشور می‌شوند، استفاده كنند.
به گفته وی، استفاده از داروها، مواد آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیرمجاز آسیب جدی به سیستم بدن می‌رساند.

فاطمه علیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر