کد خبر: 87009 A

معاون عمرانی شهرداری کاشان خبر داد:

معاون عمرانی شهرداری کاشان از مرمت و بهسازی مقبره عالم و مفسر بزرگ این شهر خبر داد.

ایلنا: معاون عمرانی شهرداری کاشان از مرمت و بهسازی مقبره عالم و مفسر بزرگ این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان بهروز گرانمایه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بهسازی و مرمت دیواره سازی مقبره ملافتح اله تاکنون از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است افزود: هدف از اجرای این طرح را ساماندهی دیوارکشی و محدوده و محصور نمودن مقبره عالم و مفسر بزرگ قرآن ملافتح اله واحداث دیوار به صورت نمای سنتی به طول تقریبی ۸۵ متر طول و ارتفاع حدود ۵۰/۳ است.

وی با تاکید به اینکه این اقدام با نظارت معاونت فنی و عمرانی شهرداری کاشان انجام شده است گفت: اعتبار تامین شده اجرای این پروژه از محل درآمد‌های عمومی و داخلی شهرداری است.

به گفته وی اعتبار در نظر گرفته شده تا زمان اتمام و اجرای طرح مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان است که تاکنون مبلغ ۹۰ میلیون تومان آن هزینه شده است.

گفتنی است سید مجتبی قپانی از معلولان جسمی حرکتی که پیگیری بهسازی و مرمت این پروژه را به عهده دارد با تقدیر از شهرداری کاشان گفت: این شهرداری نسبت به اقدامات محوطه سازی، حریم سازی و دیواره سازی با بهترین طرح و مصالح در اطراف بقعه ملا فتح اله شریف اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است.

ملا فتح الله شریف کاشانی فرزند ملا شکر اله شریف کاشانی از اعلام تفسیری قرن دهم هجری شیعه است، از محل و تاریخ تولد و کیفیت نشو و نمای وی اطلاعی در دست نیست، ولی با توجه به اینکه اهل کاشان بوده و مقبره وی نیز در کاشان است، احتمال می‌‏رود که تولد و محل تحصیل و رشد وی نیز کاشان بوده باشد.

معاون عمرانی شهرداری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر