کد خبر: 87680 A

۲۰ نفر از کار‌شناسان این مرکز به منظور آشنایی با شیوه‌های نوین مشاوره و آموزش‌های قبل از ازدواج در کارگاه تخصصی شرکت کردند.

ایلنا: رئیس مرکز مشاوره مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: ۲۰ نفر از کار‌شناسان این مرکز به منظور آشنایی با شیوه‌های نوین مشاوره و آموزش‌های قبل از ازدواج در کارگاه تخصصی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «حسین عنایتی» در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: این دوره آموزشی به مدت چهار روز با همکاری کار‌شناسان اداره بهزیستی کاشان با هدف آموزش شیوه ارائه راهنمایی‌های قبل از ازدواج برای دانش آموزان برگزار شد.

وی اظهار داشت: آماده‌سازی و اطلاع رسانی در خصوص تعیین مسیر زندگی دانش آموزان از جمله وظایف مشاوران مدارس است و ایجاد اعتماد بین مشاور و دانش آموز نیازمند آموزش‌های خاص این دوره سنی است.

وی تصریح کرد: اگر مشاوران بتوانند اطلاعات مناسبی در اختیار دانش آموزان مخاطب خود قراردهند، تا مسیر خود را به درستی تعیین کنند، به طور قطع در آینده زندگی امن‌تری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

وی یکی از دلایل افزایش میزان طلاق را کمبود آگاهی‌های فردی و اجتماعی افراد برای انتخاب زوج مناسب دانست و گفت: برنامه‌های آموزشی پیش از ازدواج برای دانش آموزان گروه هدف می‌تواند تا حد زیادی باعث انتخاب مناسب و کاهش آسیب‌های بعد از ازدواج شود.

وی در ادامه برگزاری طرح‌هایی از این دست را مهم خواند و افزود: برگزاری این دوره‌ها و آشنایی دانش آموزان با نکات کلیدی مربوط به امور زندگی، باعث افزایش آگاهی افراد جامعه می‌شود.

وی بر لزوم انجام آموزش‌های پیشگیرانه قبل از درگیری عاطفی در بحث ازدواج تاکید کردوگفت: سازمان بهداشت جهانی تاکید بسیاری بر موضوع پیشگیری قبل از آسیب دارد و آموزش‌های به هنگام و به روز را در بحث ازدواج در دستور کار قرار داده است.

عنایتی در ادامه خواستار ورود والدین به بحث آموزشهای پیش از ازدواج شد و گفت: همه مسئولیت‌ها نباید برعهده مشاوران باشد و پدر و مادر هیچ ورودی به عرصه تربیتی نداشته باشند بلکه باید مشاوران به عنوان حلقه واسط میان فرزندان و والدین عمل کنند.

رییس مرکز مشاوره مدیریت آموزش و پرورش کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر