کد خبر: 87748 A

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان:

۳ هتل، ۴ اقامتگاه سنتی و ۱ مجتمع رفاهی و تفریحی در کاشان از اداره کل استان اصفهان موافقت اصولی گرفتند.

ایلنا: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از صدور موافقت اصولی ۸ طرح در قالب زیر ساخت‌های گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد.

«حسین یزدانمهر» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل احداث سه هتل، تغییر کاربری چهار خانه تاریخی به اقامتگاه سنتی و راه اندازی یک مجتمع رفاهی - تفریحیدر شهرستان کاشان است که پس از بررسی‌های اولیه و طرح در کمیسیون فنی مربوطه موفق به اخذ موافقت اصولی از اداره کل استان اصفهان شدند.

وی ضمن اشاره به حضور جمعیت بالای گردشگران داخلی و خارجی، از پتانسیل‌ها و قابلیت‌های قابل توجه سرمایه گذاری بخش گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد و گفت: جذب سرمایه گذاران محترم جهت احداث تاسیسات گردشگری و زیر ساخت‌های گردشگری، یکی از اهداف عالی این اداره بوده و این مدیریت سرمایه گذارن علاقمند بخش خصوصی که به توسعه همه جانبه شهرستان خصوصآ در عرصه صنعت نوپای گردشگری می‌اندیشند را دعوت به همکاری می‌نماید.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان در پایان با اشاره به وجود خانه‌های تاریخی متعدد در بافت سنتی و محورهای شاخص گردشگری کاشان یاد آور شد: خانه‌های تاریخی متعددی در کاشان وجود دارد که آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گفته وی این مهم با ۳ هدف مرمت و نگهداری خانه‌های تاریخی، تغییر کاربری و افزایش زیرساخت‌های گردشگری و نیز حفظ بافت تاریخی ارزشمند کاشان صورت می‌گیرد.

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر