کد خبر: 88402 A

رئیس و کارشناسان اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به همراه مسئولین شهرستانی از پروژه های موفق بیابانزدایی شهرستان آران و بیدگل به عنوان الگو و نمونه موفق در سطح استان و به منظور عملیاتی نمودن آن در منطقه سگزی اصفهان بازدید كردند.

ایلنا - آران و بیدگل: رئیس و کار‌شناسان اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به همراه مسئولین شهرستانی از پروژه‌های موفق بیابانزدایی آران و بیدگل به عنوان الگو و نمونه موفق در سطح استان و به منظور عملیاتی نمودن آن در منطقه سگزی اصفهان بازدید کردند.

ابوالفضل معینی‌نژاد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل با اعلام این مطلب فزود: از جمله پروژه‌هایی که مورد بازدید روسا و کار‌شناسان قرار گرفت پروژه‌های موفق بیابانزدایی واقع در سایت جنگلی شمال نصرآباد بود که از سال ۸۴ تا ۹۰ میزان ۳۲۰۰هکتار پروژه‌های نهالکاری در کانون‌های بحران منطقه شمال نصرآباد اجرا شده است.

وی افزود: همچنین از نمایشگاه هرباریوم گونه‌های بیابانی این شهرستان و ادوات مورد استفاده در پروژه‌های بیابانزدایی نظیر مالچ پاش و اونیماک و... واقع در ایستگاه تولید نهال و بذر شهید مطهری بازدید به عمل آوردند.

معینی‌نژاد یادآور شدند: شهرستان آران وبیدگل با مساحت ۶۰۵ هزار هکتار یکی از شهرستان‌های کویری استان اصفهان می‌باشد و با اجرای پروژه‌های عظیم بیابانزدایی دارای ۱۲۰ هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ می‌باشد که ۴۰% از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر