کد خبر: 88537 A

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان:

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از اجرای طرح آتش‌نشانان داوطلب با عنوان هرشهروند یک آتش نشان خبر داد.

ایلنا - کاشان: مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از اجرای طرح آتش‌نشانان داوطلب با عنوان هرشهروند یک آتش نشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، محمدمسعودچایچی در گفتگو با خبرنگاران: ضمن دعوت از شهروندان علاقمند،هدف از این طرح را،ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی عموم جامعه در سطوح مختلف سنی، آشنایی با وظایف و مسئولیت های خطیر آتش نشانان، آموزش شرکت کنندگان مقابله با حوادث مختلف و چگونگی انتخاب و بکارگیری اقدام مناسب در برخورد با این سوانح، کاهش سطح خسارات جانی و مالی حوادث احتمالی، ترغیب عموم به آگاهی و پویایی در حوزه خدمات ایمنی و آتش نشانی اعلام کرد.

چایچی در تعریف آتش نشان داوطلب نیز گفت: آتش نشان داوطلب به فردی گفته می شود که مکمل نیروهای حرفه ای آتش نشانی بوده و به حالت آماده باش می باشد و در برابر ارائه خدمات هیچ گونه حق الزحمه یا حقوقی دریافت نمی نماید. این افراد بصورت افتخاری جهت انجام فعالیت های ایمنی و آتش نشانی انتخاب می گردند و می توانند بصورت رایگان در کلاس های آموزشی (تئوری و عملی) شرکت نمایند تا در صورت بروز حوادث و بحرانهای احتمالی با داشتن اطلاعات کافی به خود و شهروندان کمک نمایند.

وی با اشاره به اینكه آموزش آتش‌نشانان داوطلب سال‌هاست در كشورهای مختلف اجرا می‌شود تصریح كرد: سوانح وحوادث غیر مترقبه پیوسته جوامع بشری را تهدید می كنند و عملاً پیامدهای دردناك و جبران ناپذیری را به دنبال دارند،از این رونقش و فعالیت های سازمانها و ارگانهای امدادی بحران مدار، مخصوصاسازمان های خدمات ایمنی و آتش نشانی به لحاظ توسعه و رشد سریع شهر نشینی و ارتقای كیفیت زندگی از جایگاه خاصی برخوردار هستند واین سازمان توانسته دراین امر به نحو مطلوب ایفای نقش نماید واز آنرو میتوان به برگزاری کلاسهای آموزشی پیشیگری از سوانح و حوادث برای بیش از 47779 نفراز شهروندان در مقاطع گوناگون به صورت تئوری و عملی در سال گذشته اشاره کرد.

وی همچنین خاطرنشان كرد: علاقمندان می‌توانند در ساعات اداری برای اعلام حضور و ثبت نام به واحد آموزش و پیشگیری سازمان واقع در خیابان غیاث الدین جمشیدمراجعه و یا با شماره تلفن 4223797 تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر