کد خبر: 88554 A

نایب رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان اصفهان در گفتگو با ایلنا:

کارگران مجبورند با مراجعه به بیمارستانی که قبلآ مالک آن بوده‌اند بابت درمان خود فرانشیز پرداخت کنند/ رسیدگی لازم نیز نسبت به اینگونه بیماران در این بیمارستان انجام نمی‌شود.

ایلنا: نایب رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: با گذشت ده سال از وعده مسئولین سازمان تامین اجتماعی برای ساخت بیمارستان تخصصی کارگران کاشان هنوز این وعده عملی نشده و کارگران مجبورند با مراجعه به بیمارستانی که قبلا مالک آن بوده‌اند بابت درمان خود فرانشیز پرداخت کنند. ضمن اینکه رسیدگی لازم نیز نسبت به اینگونه بیماران دراین بیمارستان انجام نمی‌شود.

 «حسین حداد» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان ضمن انتقاد از عدم تحقق وعده مسئولین سازمان تامین اجتماعی در ساخت تنها بیمارستان تخصصی تامین اجتماعی برای جمعیت بیش از ۷۵ هزار نفری کارگری کاشان گفت: مسئولین این سازمان قول داده‌اند که پس از ۵ سال که بیمارستان تامین اجتماعی شهید بهشتی و زایشگاه شهید شبیه خوانی به صورت اجاره در اختیار کارگران باشد، بیمارستان مخصوصی برای کارگران بسازند. با گذشت ده سال هنوز وعده مسئولین عملی نشده است و آن‌ها اقدام به ساخت بیمارستانی درجاده قمصر نموده‌اند تا پس از ۵ سال آن را به بهره برداری برسانند. در حالی که این بیمارستان را در حال شنازبندی‌‌‌ رها کرده و همچنان بلاتکلیف مانده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان کاشان همچنین نسبت عدم ارائه خدمات مطلوب به کارگران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان انتقاد نمود و گفت: چرا از کارگران بازنشسته‌ای که قبلآ مالک بیمارستان شهید بهشتی کاشان بودند، مبلغی به عنوان فرانشیز دریافت می‌کنند و آن طور که باید به اینگونه بیماران رسیدگی نمی‌شود؟ اکثر بیماران مجبورند به بیمارستان خصوصی مراجعه و مبالغ زیادی را بابت درمان خود پرداخت نمایند.

نایب رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان اصفهان عدم ارائه خدمات مطلوب بیمه تکمیلی را نیز از دیگر مشکلات کارگران بازنشسته کاشان دانست و گفت: چرا در این موقعیت زمانی که قیمت دارو و هزینه‌های درمان و عمل‌های جراحی چندین برابر شده، نباید کارگران نیز مانند بازنشستگان آموزش و پرورش و کشوری بیمه طلایی داشته باشند؟

وی نبود پزشک متخصص و عدم شبانه روزی شدن کلینیک تخصصی بوعلی کاشان را علیرغم داشتن مکان مناسب، امکانات و تجهیزات لازم از دیگر مشکلات جمعیت انبوه کارگری این شهرستان دانست و گفت: از نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی خاضعانه می‌خواهیم حداقل به مناسبت هفته تامین اجتماعی، مسئولین این سازمان را به شهرستان کاشان دعوت نمایند تا از نزدیک مشکلات عدیده‌ای که قشر زحمتکش و بازنشسته کارگران تامین اجتماعی این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند باشند. شاید وقتی از نزدیک با مسائل آشنا شوند، نسبت به رفع آن اقدامی اساسی را به کار گیرند.

شهرستان کاشان با دارا بودن بیش از ۷۵ هزار بیمه شده اصلی و ۲۰ هزار مستمری بگیر، تنها دارای یک کلینیک تحت پوشش تامین اجتماعی است. در این مرکز تنها پزشک عمومی و آزمایشگاه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر فعال‌اند. درحالی که این درمانگاه قبلآ که در ابتدای جاده ابوزید آباد بود به صورت دو شیف صبح و عصر به بیمه شدگان خدمات ارائه می‌نمود.

پس از واگذاری بیمارستان شهید بهشتی تامین اجتماعی این شهرستان به دانشگاه علوم پرشکی، یک کلینیک تخصصی به نام بوعلی در این شهر افتتاح شده است، اما این کلینیک فاقد پرشک متخصص است و انجام سونوگرافی هفته‌ای یک روز انجام می‌شود و خانواده‌های کارگران کاشان با وجود پرداخت ماهانه ۳۰ درصد از حقوق خود به سازمان تامین اجتماعی، در صورت بیماری چاره‌ای جز مراجعه به مطلب‌های خصوصی ندارند.

تامین اجتماعی استان اصفهان بیمارستان تخصصی کارگران کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر