کد خبر: 88666 A

امام جمعه کاشان

پس از انقلاب مردم مصر و بیداری اسلامی در منطقه شرایط برای استقرار حکومت مقتدر اسلامی مهیا شد، اما با توطئه استکبار و ایجاد اختلاف میان مردم انقلاب ملت مصر مصادره شد.

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در کاشان حجاب را رمز سلامت و امنیت خانواده در جامعه خواند و گفت: خانواده‌ای که در آن حجاب نباشد امنیت نیز در آن نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: آمریکا و سازمان‌های مدعی حقوق بشر غربی از یک سو در برابر ظلمی که بر مردم بحرین تحمیل می‌شود و در زندان و زیر شکنجه بودن زنان، مردان و جوانان بحرینی سکوت مطلق اختیار کرده و از سویی دیگر با اعزام، تجهیز و حمایت از تروریست‌ها در سوریه، تجاوز به خاک این کشور و کشتار غیرنظامیان مدعی حمایت از حقوق بشر هستند.
وی همچنین با اشاره به تحولات اخیر کشور مصر آن را توطئه آمریکا و اسرائیل برای تضعیف این کشور قدرتمند عربی قلمداد و خاطرنشان کرد: به هیچ وجه تمایل نداشته و ندارد در کنار رژیم صهیونیستی یک دولت مقتدر اسلامی تشکیل شود چنان که از سال‌ها قبل با در اختیار خود گرفتن حکومت این کشور مانع استقلال و اقتدار آن شد.
امام جمعه کاشان تصریح کرد: پس از انقلاب مردم مصر و بیداری اسلامی در منطقه شرایط برای استقرار حکومت مقتدر اسلامی مهیا شد اما با توطئه استکبار و ایجاد اختلاف میان مردم انقلاب ملت مصر مصادره شد.
نمازی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان این ماه را در بر دارنده برکات و دستاوردهای مهمی در ابعاد روحی، جسمی، اخلاقی، اجتماعی، بهداشتی، طبی و... دانست و گفت: یکی از آثار و برکات روزه‌داری در بحث سلامتی جسم و برطرف شدن بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش که ناشی از عدم داشتن عادت‌ غذایی صحیح در طول ۱۱ ماه است مشهود است.
وی همچنین روزه‌داری را یادآور گرسنگی و تشنگی روز قیامت خواند و افزود: با تشنگی و گرسنگی در ایام ماه مبارک رمضان همچنین حال فقرا، گرسنگان و ضعفای جامعه را بهتر درک می‌کنیم که این امر موجب می‌شود دیگر نسبت به حال آن‌ها بی‌تفاوت نباشیم.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به ۲۱ تیرماه سال‌روز فاجعه خونین مسجد گوهرشاد که پس از تصمیم اجرایی شدن قانون کشف حجاب توسط رضاشاه صورت گرفت عنوان کرد: پس از اجرای چنین قانونی در ترکیه که به علت عدم حضور رهبری دینی
مانند روحانیت ایران رخ داد رضاخان به فکر اجرای قانون مشابهی در ایران افتاد که با مقاومت مردم، مراجع و متدینین روبرو شد و در ‌‌نهایت به تجمع مخالفان این تصمیم ضد دینی و کشتار تعداد بسیار زیادی از مردم غیور و مجاهد در مسجد گوهرشاد منجر شد.
وی با بیان اینکه تعداد شهدای این کشتار خونین و ناجوانمردانه بین دو تا
پنج‌ هزار نفر ذکر شده است ابراز داشت: این شهدا و رزمندگانی در طول هشت سال دفاع مقدس جان خود را برای دفاع از ارزش‌هایی چون حجاب تقدیم اسلام کرده‌اند وظیفه ما را برای پاسداشت این اصل که لازمه امنیت و سلامت خانواده است سنگین‌تر می‌کند.
نمازی با یادآوری ۲۱ تیرماه سالروز کشف کودتای نافرجام نوژه به تشریح چگونگی طراحی و خنثی شدن آن پرداخت و گفت: در این توطئه که توسط عده‌ای از خلبانان نیروی هوایی طراحی شده بود قرار بود که سه هواپیما بیت امام راحل را مورد هدف قرار دهند که با پشیمانی یکی از خلبانان و فاش شدن این توطئه و همچنین هوشیاری و سرعت عمل نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این نقشه
شوم نیز نقش بر آب شد.
وی با گرامیداشت سالروز عملیات تعیین‌کننده رمضان که در سال ۶۱ در منطقه‌ای اطراف آبادان محقق شد ابراز داشت: در این عملیات پیروزمندانه که در طی پنج مرحله صورت گرفت رزمندگان اسلام موفق شدند پنج فروند هواپیمای جنگی را سرنگون و یک‌هزار و ۹۷ تانک و نفربر ارتش عراق را منهدم کنند.
به گفته وی در عملیات رمضان بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ نیروی بعثی به هلاکت رسیده و یک‌هزار و ۳۱۵ نفر از آن‌ها به اسارت فرزندان ملت ایران اسلامی درآمدند.
نمازی همچنین با اشاره به آغاز هفته بهزیستی از همه تلاش‌های دست‌اندرکاران و مدیران این حوزه قدردانی کرد و از افراد خیر و متمکن خواست با این سازمان برای حل مشکلات قشر نیازمند کمک جامعه تعامل بیشتری داشته باشند.

امام جمعه کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر