کد خبر: 91848 A

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات درآران و بیدگل

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در دارالشهدای آران و بیدگل از ارسال ۱۸۰ تن سیمان از طریق این ستاد طی یکسال گذشته برای استفاده در ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف خبر داد

ایلنا: مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در دارالشهدای آران و بیدگل از ارسال ۱۸۰ تن سیمان از طریق این ستاد طی یکسال گذشته برای استفاده در ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف خبر داد.

به گزارش خبرنگارایلنا در آران و بیدگل عدالت‌پور، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در دارالشهدای آران و بیدگل در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان آران و بیدگل علاوه بر این اقدام ۱۱ هزار ساعت نفر کار به صورت داوطلبانه نیز برای انجام کارهای عمرانی و خدماتی داخل حرم مطهر جوادین طی سه ماهه نخست سال جاری به کاظمین اعزا م کرده است.

وی، ارسال ۲۳ تخته فرش ماشینی، دستباف و قالیچه درجه یک از طریق این ستاد به حرم‌های شریفین در کشور عراق را یادآورشد و افزود: ۴۴۲ میلیون ریال ارزش این تعداد تخته فرش ارسالی به عتبات عالیات است.

وی در خصوص اهم دیگر فعالیت‌های پشتیبانی ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان آران و بیدگل افزود: اعزام ۳۳ دستگاه تریلر و ماشین سنگین جهت حمل بار تا مرز عراق، جمع آوری و ارسال ۱۱۲ تخته فرش ۱۲ و ۶ متری اهدایی مردم شریف شهرستان آران و بیدگل به حرم‌های عتبات عالیات، ارسال ۲۵۲ تخته فرش ۶ متری جهت مفروش کردن امامین همامین جوادین و خرید و ارسال ۵۰ تن گچ و ۵ هزار عدد آجر سفالی تعدادی از این اقدامات طی ۵ ساله اخیر است.

به گفته وی، اعزام ۱۰۰ نفر نیروی انسانی اعم از متخصص، استادکار، کارگر ساده و آَشپز، تهیه ویزا و پرداخت هزینه راه نیروهای اعزامی جهت کار در عتبات عالیات به مبلغ ۲۲ میلیون ریال، جمع آوری پول نقد، طلا و جواهرات به ارزش ۱۲۸ میلیون ۵۱۸ هزار ریال، ارسال گلاب، عرقیجات، آبلیمو و غیره جهت کارگران اعزامی در فصول گرما و ماه رمضان، اعزام آشپز در ماه رمضان جهت افطاری زائرین و مستمندان عراق از سال ۸۶ تا ۸۹ در حرم مطهر حضرت علی (ع) در نجف اشرف برخی دیگر از فعالیت‌های پشتیبانی این ستاد است.

عدالت‌پور در خصوص جمع آوری نذر و نذورات و ارسال آن به عتبات عالیات از طریق ستاد بازسازی در شهرستان آران و بیگل اظهارداشت: ۲۸۰ میلیون ریال از طریق کمک‌های نقدی به شماره حساب ۰۲۰۸۳۴۲۶۴۱۰۰۴ بانک صادرات شعبه آران و بیدگل ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان آران و بیدگل طی یکسال گذشته واریز شد.

وی اظهارداشت: مبلغ ۸۰ میلیون ریال نیز در زمان برگزاری مراسم استقبال از کاروان حمل پنجره قتلگاه و درب‌های حرم امام حسین (ع) و کاروان حمل درب‌های حرم مطهر امیرالمومنین (ع) در سال گذشته جمع آوری شد.

ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آران و بیدگل از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده و تا کنون فعالیت‌های موثری را با اجرای طرح‌های مختلف و ایجاد فضای مناسب درشان آن بزرگواران و رفاه حال زائرین درحرم‌های مطهر نجف اشرف، کربلا، کاظمین، سامرا، طفلان مسلم و برخی دیگر از اماکن اجرا کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر