کد خبر: 93910 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در گفتگو با ایلنا:

اگربرمبنای آمار واقعی بخواهیم محاسبه کنیم نرخ بیکاری دراستان اصفهان یک رقمی است ولی اگر بخواهیم براساس شغل پایدار محاسبه کنیم بین 12 تا 13 در نوسان است

ایلنا: معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان گفت: اگر برمبنای آمار واقعی بخواهیم محاسبه کنیم نرخ بیکاری در استان اصفهان یک رقمی است، ولی اگر بخواهیم بر اساس شغل پایدار محاسبه کنیم بین ۱۲ تا ۱۳ در نوسان است.

«محمد مهدی اسماعیلی» در حاشیه برگزاری مراسم راهپیمایی روزجهانی قدس کاشان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان با اعلام این مطلب گفت: علیرغم نیروهای مهاجر و غیرایرانی که در استان اصفهان و شهرهای اطراف این استان مشغول کارند، نرح اشتغال در این استان بسیار مطلوب است. به طوری که حتی در برخی از شهرهای استان اصفهان نرخ بیکاری منفی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان مبنی براینکه چرا به رغم فعالیت‌های زیادی که دولت نهم و دهم در اشتغالزایی انجام داده است، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطح این استان بسیار زیاد است گفت: این منطقی نیست، چون اگر هر سال خیل عظیم فارغ التحصبلان دانشگاهی این استان مشغول کار نشوند این استان دچار بحران می‌شود.

اسماعیلی در ادامه پاسخ به این سوال که با توجه به کمبود اشتغال برای فارغ التحصبلان دانشگاهی با بیان اینکه به اندازه مورد نیاز اشتغال برای فارغ التحصیلان در استان اصفهان موجود نیست و شاید دلیل اینکه نتوانستیم مقداری از بستر شغل‌های بخش خصوصی را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم کنیم، دلیل بیکاری جوانان دانشگاهی بوده است گفت: قدری باید نگاه‌های اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را به جای کار در ادارات دولتی آن‌ها را به سمت توسعه بخش خصوصی جهت دهیم تا آمار بیکاری این قشر از جامعه کاهش یابد.

اسماعیلی تصریح نمود: درحوزه فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطح استان اصفهان هنور فرهنگ حضور در پست‌ها و رده‌های غیردولتی جنبه عمومی پیدا نکرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر