کد خبر: 94514 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در گفتگو با ایلنا:

اگر تغییر تعرفه برق شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به گرمسیر ۳ به عنوان مطالبه عمومی مورد درخواست قرار گیرد قطعآ رسیدگی خواهد شد.

ایلنا: معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان گفت: اگر تغییر تعرفه برق شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به گرمسیر ۳ به عنوان مطالبه عمومی مورد درخواست قرار گیرد قطعا رسیدگی خواهد شد.

«محمدمهدی اسماعیلی» معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان مبنی براینکه چرا در تغییر تعرفه برق به گرمسیر ۳ علیرغم گرمای شدید و بالای ۵۰ درجه‌ای که مردم این شهرستان‌ها در تابستان با آن مواجه است تاکنون هیچ اقدامی از طرف مسئولین استان اندیشیده نشده است، گفت: با توجه به اینکه این مشکل تاکنون به عنوان یک مطالبه عمومی به استان منعکس نشده است و چنین تبعیضی به‌وجود آمده است، لذا در صورتی که این موضوع به عنوان یک مطالبه عمومی مورد درخواست قرار گیرد قطعآ استانداری اصفهان این موضوع را پیگیری خواهد نمود.

وی تصریح نمود: علیرغم اینکه امسال بحث جدی خشکسالی در شهرهای استان اصفهان داشتیم به دلیل اینکه احساس می‌شد چون کاشان به آب بیشتری نیاز دارد نسبت به افزایش آب در این شهرستان اقدام کردیم.

این درحالی است که هفته قبل عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در تذکر خود به وزیر محترم نیرو درخواست نموده بود که باید تعرفه برق شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل همانند شهر قم به گرمسیر ۳ تغییر یابد تا مردم دارالمؤمنین و شهیدپرور شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در چهار ماه خرداد، تیر، مرداد و شهریور بر اساس تعرفه گرمسیر ۳، هزینه‌های برق مصرفی خود را پرداخت کنند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، در این تذکر که در صحن علنی مجلس قرائت شد، گفت: این صحیح نیست که استان قم به علت وجود افراد ذی‌نفوذ بتواند از این امکانات استفاده کند، ولی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نتوانند.

در عین‌حال منصوری قرار گرفتن استان قم در منطقه گرمسیری ۳ را حق استان قم قلمداد کرد و اظهار داشت: که این حق باید به شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز داده شود، چرا که دمای هوای در این دو شهرستان از قم بیشتر است.

تابستان هر سال مردم سخت کوش و شهیدپرور شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به جهت قرار گرفتن در منطقه خشک و گرم سوزان کویری و روبرو بودن با بحران شدید خشکسالی و کم آبی با مشکلات جدی مواجه بوده به طوری که استفاده از کولرهای آبی نیز به هیچ وجه جوابگوی رفع گرمای شدید در این منطقه نبوده لذا انتظار می‌رود مسئولین وزارت نیرو تمهیدات ویژه‌ای را دراین جهت بیاندیشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر