کد خبر: 98801 A

امام جمعه موقت کاشان:

هر کس از عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه فاصله گرفت ملت او را به صورت افقی از این خیمه بیرون می‌کنند.

ایلنا: امام جمعه موقت کاشان گفت: هر کس از عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه فاصله گرفت ملت او را به صورت افقی از این خیمه بیرون می‌کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، حجت‌الاسلام علی احتشام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با قدردانی از تعبیر رئیس جمهور در خصوص ولایت فقیه اظهار داشت: هر کس از عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه فاصله گرفت ملت او را به صورت افقی از این خیمه بیرون می‌کنند.
وی افزود: کسانی که از این عمود فاصله بگیرند گرچه ممکن است زنده باشند، اما در حقیقت مردگانی سیاسی خواهند بود. همانطور که در دولت‌های گذشته عده‌ای به واسطه غرور از پیروزی و رأی ملت از این ستون مستحکم فاصله گرفتند و مرده‌های سیاسی زیادی درست کردند.
امام جمعه موقت کاشان همچنین با گرامیداشت هفته دولت، استقرار دولت جدید با شعار تدبیر و امید را به فال نیک گرفت و بیان داشت: این خواسته‌ای که مقام معظم رهبری مدت‌هاست از تریبون‌دار‌ها و قلم به دست‌ها داشته‌اند و به گسترش روحیه امید در جامعه بار‌ها تأکید کرده‌اند که انتظار می‌رود دولت یازدهم برای مضاعف کردن آن تلاش خود را معطوف سازد.
احتشام با بیان اینکه شعار امید باید در میان همه اقشار محقق شود نه در قشری خاص عنوان کرد: باید این احساس در بین همه طیف‌ها و قشر‌ها فزونی یابد نه آنکه در برخی اقشار این امر معنای عکس به خود گیرد.
وی تصریح کرد: شعار امید نباید به معنای امیدوار ساختن آن وازده‌های سیاسی و فتنه‌گرهای صحنه‌های مختلف که در دورانی که ملت به حمایتشان نیاز داشتند مقابل آن‌ها ایستادند و یا خارج‌نشین شدند، باشد.
خطیب نماز جمعه کاشان با تأکید بر لزوم به‌کارگیری تدبیر و اعتدال در میان همه صنوف و طیف‌ها، خواستار توجه دولت به خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان به عنوان کسانی که برای انقلاب هزینه کرده‌اند شد.
احتشام همچنین با تأکید بر اینکه عزل و نصب‌ها باید بر مبنای حکمت، عزت و مصلحت باشد عنوان کرد: انتظار ما این نیست که مسئولان گذشته در دوره جدید نیز حضور داشته باشند، بلکه توقع از دولت اعتدال این است که وزرا، استانداران، فرمانداران و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی از میان همه گرایش‌های سیاسی انتخاب شوند و به طیف و گرایشی خاص محدود نشوند.
وی با یادآوری حماسه ۷۳ درصدی ملت در انتخابات ۲۴ خردادماه و تحقق یافتن حماسه سیاسی مورد انتظار مقام معظم رهبری ابراز داشت: حال نوبت به محقق شدن حماسه‌ای دیگری به نام حماسه اقتصادی است‌‌، همان عرصه‌ای که دشمن می‌خواهد به عنوان آخرین خاکریز از آن برای به زانو در آوردن ملت ایران استفاده کند و با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی این مردم ولایت‌مدار را به تسلیم وادار سازد که به همت مسئولان و حمایت مردم در آن نیز ناکام خواهد ماند.
وی در ادامه با تقدیر از اقدام شایسته رسانه ملی در پوشش مناسب جلسات رأی اعتماد کابینه پیشنهادی دولت یازدهم آن را موجب تقویت نشاط سیاسی در جامعه دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا موفق عمل کرد و با حساسیت روی تمامی وزرای پیشنهادی وظیفه خود را نسبت به تعیین افراد شایسته در حد توان به خوبی انجام داد.
امام جمعه موقت کاشان رأی بالا و کم‌سابقه نمایندگان ملت به وزیر پیشنهادی اقتصاد را بیانگر دغدغه و خواست آن‌ها برای تحقق حماسه اقتصادی قلمداد کرد و عدم رأی اعتماد به برخی وزرای پیشنهادی را حق طبیعی نمایندگان و نشانگر حساسیت آن‌ها برای انتخاب افراد کارآمد‌تر دانست.
امام جمعه موقت کاشان در بخش دیگری از خطبه‌ها به تحولات مصر نیز اشاره کرد و گفت: در شرایطی که تنها یک سال از به قدرت رسیدن اخوان‌المسلمین در مصر گذشته نتیجه به طور کامل دگرگون شد، فرعون در بند آزاد گشت و اکنون مدت زندانی بودن رئیس جمهور برآمده از انقلاب مصر تمدید و هر روز یکی از رهبران اخوان‌المسلمین بازداشت می‌شود.
احتشام دلیل شرایط به وجود آمده در مسیر انقلاب مصر را عدم وجود رهبری مقتدر دانست و گفت: با مشاهده شرایط این کشور، به نقش رهبری خود در حمایت از آرمان‌های انقلاب و صیانت از عزت و عظمت ملت ایران پی‌ می‌بریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر