کد خبر: 99040 A

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

مدرسه شهروند آران و بیدگل با بهره گیری از الگوهای مناسب به کانون اصلی و محوری آموزش فرهنگ شهروندی تبدیل شده است.

ایلنا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: مدرسه شهروند آران و بیدگل با بهره گیری از الگوهای مناسب به کانون اصلی و محوری آموزش فرهنگ شهروندی تبدیل شده است.

«میثم نمکی «در حاشیه بازدید از مدرسه شهروند آران و بیدگل در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل با اعلام این مطلب افزود: امروز فعالیت‌های شهرداری‌ها برپایه اجتماع محور استوار است و از الزامات توسعه این دیدگاه، داشتن شهروندانی هوشمند، دانا و خلاق است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: آموزش الفبای زندگی برای کودکان و نوجوانان و آشنایی با مفاهیم شهر و شهروندی در محلی همچون مدرسه شهروند می‌تواند سبب ارتقاء فرهنگ عمومی باشد.

وی با اشاره به متون آموزشی برای سنین آموزش یاران این مرکز گفت: سبک زندگی، رمز موفقیت شهروندان در زندگی خصوصی و اجتماعی است و هرچه میزان سبک زندگی متناسب با آموزه‌های دینی و برخاسته از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باشد، شهروندان ما آسوده‌تر زندگی خواهند کرد.

وی یاد آور شد: معرفی سرداران شهید و شخصیت‌های ادبی و فرهنگی و دینی شهرستان در قالب کتاب‌های آموزشی می‌تواند ضمن الگو سازی برای مخاطبین، ظرفیت بالای سرمایه انسانی این شهرستان را به نمایش بگذارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر