کد خبر: 99246 A

شهردارکاشان خبر داد:

شهردار کاشان از پیشرفت 90 درصدی فاز دوم پارک جوان واقع در فاز یک ناجی آباد در محدوده منطقه دو شهرداری خبر داد.

ایلنا: شهردار کاشان از پیشرفت ۹۰ درصدی فاز دوم پارک جوان واقع در فاز یک ناجی آباد در محدوده منطقه دو شهرداری خبر داد.

«سعید مدارس‌زاده» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر افزود: فاز دوم این پارک با ۴۴۵ متر طول جدول‌گذاری، ۲۲۶۱ متر مربع بلوک فرش و ۵ هزار مترمربع چمنکاری در حال احداث است.

وی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پارک از دی ماه سال گذشته آغاز شده که تاکنون با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است.

وی با بیان اینکه فضاهای سبز به دلیل زیباسازی شهر‌ها از یک سو و مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان از سوی دیگر، در برنامه‌ریزی‌های شهری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است افزود: پارک‌ها از نظر فیزیکی و زیبا ‌شناختی سهم عمده‌ای در مناطق شهری دارند و می‌توان از آن‌ها برای ایجاد مشارکت‌های جدید و تقویت روحیه جوامع و همچنین کاربری‌های تجاری نیز استفاده کرد.

مدرس‌زاده توسعه فضای سبز را از الزامات زندگی شهرنشینی دانست و گفت: توسعه این فضا‌ها علاوه بر ارزش‌های جایگزین شدن محیط زیست مانند تلطیف هوا و تعدیل دما، در زیبا سازی شهر و حفظ آرامش و شادابی شهروندان هم تاثیر مستقیم دارد.

به گفته وی: ترویج فرهنگ استفاده از فضای سبز، توسعه فضای سبز پایدار و گسترش آموزش فضای سبز در لایه‌های مختلف شهر به طور کاربردی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

به گفته وی توجه به مدیریت فضای سبز در زندگی شهری، موضوعی است که بیش از هر چیز دیگر در شهر‌ها و شهرسازی مورد توجه محققان شهری قرار گرفته و اهمیت رو به افزایش فضای سبز در برنامه‌های رشد و توسعه شهری مورد تاکید است.

شهردار کاشان اعتبار اختصاص یافته به این پارک را بیش از۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی شهرداری عنوان کرد و گفت: فاز دوم پارک جوان دارای امکاناتی چون فضای سبز، پیست دوچرخه سواری، وسایل بازی کودکان و نمازخانه است.

شایان ذکر است منطقه دو شهرداری کاشان دارای ۱۶ پارک می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر