کد خبر: 10535 A

با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت موانع و مشکلات بخش‌های مختلف صنعت و معدن استان بررسی شد.

ایلنا- سنندج: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت موانع و مشکلات بخش‌های مختلف صنعت و معدن استان بررسی شد.

سیروس شاه‌غیبی در گفت‌وگو با ایلنا تصریح کرد: با همت و تلاش مجموعه نظام در سال‌های اخیر استان کردستان پله‌های ترقی را طی کرده و با تکمیل طرح‌های نیمه تمام و در دست ساخت آینده‌ای روشن برای استان متصور است.

وی افزود: امکان صادرات به کشور عراق، وجود تاسیسات زیربنایی، وجود مواد اولیه صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی، وجود ذخایر معدنی مانند سنگ‌های ساختمانی و معادن، در دست احداث بودن چند طرح بزرگ صنعتی، وجود خطوط انتقال گاز و برق، پتانسیل بسیار بالای آبهای سطحی و زیرزمینی، وجود سه اقلیم متفاوت در مناطق مختلف استان و... از جمله قابلیت‌های استان کردستان در کشور به شمار می‌آید.

شاه غیبی اظهار داشت: حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان کردستان و بازدید از واحدهای صنعتی و معدنی وهمچنین پیگیری جدی وضعیت صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نشان از توجه ویژه مجموعه نظام برای توسعه و آبادانی کردستان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ادامه با اشاره به منابع اعتباری اختصاص یافته به بخش صنعت و معدن استان، آن را غیر قابل مقایسه با قبل از انقلاب توصیف کردو گفت: در طرحهای ایجادی و سرمایه درگردش بخش صنعت و معدن کردستان در مقایسه با سایر بخشهای دیگر از توان و سهم بیشتری برخوردار است.

شاه غیبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح‌های بخش صنعت و معدن زمانبر است، اما امیدواریم با تکمیل آن شاهد رخت بربستن بیکاری از این خطه میهن ایران اسلامی باشیم.

استان کردستان با دارا بودن ۲۸ هزار مترمربع میزان ۷. ۱ دهم درصد مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد و از نظر توسعه‌یافتگی در بخش معدن در رتبه ۱۲ کشوری قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر