کد خبر: 11242 A

" آقای فنایی " هنوز استعفای کتبی به هیات داوران نداده و تنها بصورت شفاهی با ما صحبت هایی نموده است.

ایلنا - یاسوج: رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشور از " کی روش " سرمربی تیم ملی فوتبال به شدت حمایت و تاکید کرد که در شرایط کنونی همه باید به این سرمربی کمک کنند.

" فریدون اصفهانیان " در گفتگو اختصاصی با ایلنا در یاسوج گفت: " کی روش " مربی بزرگی در ایران است و دارد کار خود را انجام می دهد.

وی زیرسوال بردن تلاش های سرمربی فوتبال ایران بخاطر باخت کشورمان در برابر لبنان را غیرمنطقی خواند و بیان داشت: نباید بخاطر یک باخت همه چیز را زیرسوال ببریم و یا فضایی را ایجاد کنیم که آرامش لازم برای ادامه کار را نداشته باشد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کشور افزود: باید یک فضای آرامشی در فوتبال کشور ایجاد نمود تا تیم ملی بتواند در بازی های بعدی برای راهیابی به جام جهانی موفق و امتیازات بیشتری کسب کند.

اصفهانیان در پاسخ به این سوال که آیا شما امیدوارید تیم ملی به جام جهانی راه یابد؟ تصریح کرد: امیدوارم تیم ملی به جام جهانی راه یابد و باید کمک کرد تا این امر محقق شود.

وی گفت: نظر ما این است که " آقای کی روش " حمایت شود تا بتوانیم شاهد حضور ایران در جام جهانی آینده باشیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه اگر تیم ملی نتواند به جام جهانی راه یابد چه کسی و یا کسانی مقصر خواهند بود؟ یادآورشد: از الان که نباید گفت تیم ملی به جام جهانی راه نمی یابد و باید تلاش کنیم این تیم به جام جهانی راه پیدا کند.

اصفهانیان افزود: اگر تیمی موفق شد نتیجه تلاش همه بوده و اگر موفق نشود هم عوامل مختلفی دارد که همه می توانند در آن دخالت داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا با استعفای " آقای فنایی " از کمیته داوران موافقت کرده اید یا خیر؟ هم اظهارداشت: " آقای فنایی " هنوز استعفای کتبی به هیات داوران نداده و تنها بصورت شفاهی با ما صحبت هایی نموده است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشور از رد استعفای احتمالی کتبی " فنایی " خبرداد و تصریح کرد: استعفاء باید با دلیل و منطق باشد و ما با استعفای ایشان مخالفیم.

اصفهانیان در پاسخ به سوال دیگری که آیا از اختلاف " آقای عسکری " رئیس دپارتمان داوری با " خداداد افشاریان " داور بین المللی فوتبال کشور خبردارید؟ اظهار بی خبری کرد و یادآورشد: من از اختلاف این دو اطلاعی ندارم اگرچه در یکی از دوره های آموزشی دیدم که ایندو بخوبی با هم ارتباط دارند.

وی گفت: " آقای افشاریان " تاکنون ناظر چندبازی بوده و ناظران براساس مسائل فنی انتخاب می شوند نه براساس مسائل سیاسی و در این بین ممکن است یک نفر چندبار ناظر بازی ها شود و نفر دیگر نتواند به اندازه نفر قبلی ناظر باشد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشور در پاسخ به این سوال که گفته می شود خود شما نیز با " آقای عسکری " رئیس دپارتمان داوری اختلافاتی دارید؟ ادامه داد: با هیچکس اختلافی نداریم و همه اینهایی که در مسندکار هستند اختلاف سلیقه هایی دارند اما در شرایط کنونی باید همه تلاش کنند تا فوتبال رشد و تعالی بیشتری داشته باشد.

اصفهانیان، قانون را مهمترین ملاک خود برای کار در کمیته داوران دانست و خاطرنشان کرد: ما معتقدیم با اجرایی شدن قانون بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا " زد و بند " احتمالی بین داوران با دست اندرکاران باشگاهها وجود دارد؟ تاکید کرد: به هیچ عنوان چنین چیزی وجود ندارد و حتی به ذهن داوران ما چنین چیزی خطور نمی کند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشور، تعداد داوران و کمک داوران لیگ برتر در سالجاری را 88 نفر برشمرد.

اصفهانیان برای برگزاری یکدوره آموزشی و دیدار با دست اندرکاران کمیته داوران هیات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز استان سفر کرده است.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر