کد خبر: 1473 A

همزمان باهفته دولت؛

همزمان با هفته دولت ۴۰۹ طرح و پروژه در استان کردستان به بهره برداری می رسد.

سنندج - ایلنا: سرپرست اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان گفت: همزمان با هفته دولت ۴۰۹ طرح و پروژه در استان کردستان به بهره برداری می رسد.

مرتضی جوانمردی در گفتگو با ایلنا تصریح کرد: در هفته دولت سال جاری 362 پروژه عمرانی با اعتبار 878 میلیارد و 838 میلیون ریال توسط کل دستگاه های اجرایی استان به بهره برداری می رسد.

وی تعداد طرح های اقتصادی قابل افتتاح در این هفته رانیز 47 طرح باسرمایه گذاری 409 میلیارد و 639 میلیون ریال و با اعتبار یک هزار و 288 میلیارد و 477 میلیون ریال عنوان کرد.

جوانمردی از تعداد 362 پروژه عمرانی قابل افتتاح در این هفته را، 86 پروژه مربوط به شرکت گاز،72 پروژه مربوط به دهیاری ها، 57 پروژه مربوط به اداره کل راه وشهرسازی، 34 پروژه مربوط به شرکت آب و فاضلاب روستایی، 29 پروژه مربوط به شرکت توزیع نیروی برق و27 پروژه مربوط به اداره کل منابع طبیعی استان عنوان کرد.

وی افزود: همچنین 17 پروژه مربوط به اداره نوسازی مدارس،14  پروژه جهاد کشاورزی، 6 پروژه بنیادشهید وامور ایثارگران و 5 پروژه بنیاد مسکن و 5 پروژه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، 3پروژه علوم پزشکی،2 پروژه شرکت شهرک های صنعتی همزمان با هفته دولت در کردستان  به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان یادآور شد: ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی، زندانها، گمرکات، محیط زیست و شرکت نفت نیز هر کدام یک پروژه را در این هفته افتتاح خواهند کرد.

جوانمردی خاطرنشان کرد: از 47 طرح اقتصادی در استان نیز 30 طرح مربوط به جهادکشاورزی، 15 طرح مربوط به سازمان صنعت معدن وتجارت و یک طرح سازمان بهزیستی و یک طرح نیز مربوط به  میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر