کد خبر: 17546 A

فرماندار دهگلان:

نقش دستگاه های فرهنگی در ارتقای فرهنگ مطالعه در جامعه بسیار مهم و اساسی است و متولیان فرهنگی در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

ایلنا- دهگلان:فرماندار دهگلان و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان از اجرای طرح نهضت مطالعه مفید در  این شهرستان خبر داد و گفت: هدف از اجرای طرح مذکور توسعه فرهنگ مطالعه در میان اقشار مختلف جامعه است.

به گزارش ایلنا، محمد رضایی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهگلان اظهار داشت: افزایش علم‌آموزی و آموزش تنها وظیفه نیست بلكه یك واجب دینی است و این فرهنگ دینی و اسلامی باید در بین آحاد مردم توسعه یابد.

وی ادامه داد: در این میان نقش دستگاه های فرهنگی در ارتقای فرهنگ مطالعه در جامعه بسیار مهم و اساسی است و متولیان فرهنگی در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

رضایی راه اندازی ایستگاه های مطالعه در نقاط پرتردد را از برنامه های مفید کتابخانه های عمومی برشمرد و بیان کرد: طرح مذکور که با عنوان پیک مهر نامگذاری شده است می تواند در جلب توجه عمومی به کتاب و کتابخوانی موثر باشد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهگلان ایستگاه‌های مطالعه را راحترین روش برای دسترسی به كتاب‌های مورد نیاز توسط مخاطبان ارزیابی کرد و افزود: این ایستگاه‌ها مكانی برای توجه به مطالعه و تقویت این فرهنگ مطلوب در جامعه است.

رضایی محوریت عناوین كتاب‌های موجود در ایستگاه‌های مطالعه را دین، ادبیات، تاریخ، زن و خانواده، علوم و فنون، نوجوانان و خردسالان و كودك برشمرد و گفت: سهم شهرستان دهگلان برای ایجاد این ایستگاه‌ها دو مورد است كه مكان نصب و راه اندازی آن ها نیز مشخص شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تهدیدات نرم دشمنان و شبیه‌خون فرهنگی، تعمیق فرهنگ مطالعه می تواند زمینه خنثی‌‌سازی توطئه‌های دشمنان را در تمام حوزه‌ها بویژه در حوزه‌های فرهنگی و دینی فراهم سازد.

 رضایی در پایان تأكید كرد: اگر اندیشه‌های جوانان را با آموزه‌های قرآنی و دینی مأنوس كنیم زمینه خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان فراهم می شود و جوانان  باید در این زمینه با توسعه و تعمیق مطالعات دینی و بروز رسانی اطلاعات عمومی قدم‌های اولیه را بردارند‌.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر