کد خبر: 18626 A

فرماندار سنندج:

تأکید مکرر آیات و احادیث به انجام این فریضه الهی گویای این واقعیت است که وجود امر به معروف و نهی از منکر از ویژگیها و مختصات جامعه پویا و زنده است و عدم وجود آن موجب گمراهی، انحطاط و به خطا رفتن جامعه است.

ایلنا- سنندج: فرماندار شهرستان سنندج اظهار داشت: اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر جامعه را پویا و زنده می کند.

به گزارش ایلنا، ولی الله میرزایی اصل  در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان گفت: در متون دینی و اسلامی ما بویژه در آیات متعدد قرآن کریم بارها به لزوم اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شده است تا آنجا که اقامه سایر فرایض منوط به انجام امر به معروف و نهی از منکر شده است. 

وی تصریح کرد: تأکید مکرر آیات و احادیث به انجام این فریضه الهی گویای این واقعیت است که وجود امر به معروف و نهی از منکر از ویژگیها و مختصات جامعه پویا و زنده است و عدم وجود آن موجب گمراهی، انحطاط و به خطا رفتن جامعه است.

میرزایی اصل افزود: تمامی انسانها بجز معصومین همواره در معرض آسیب و خطا هستند و بر همین اساس فریضه امر بمعروف و نهی از منکر مقوله ای فارغ از زمان و مکان خاص است و باید در همه شئون زندگی ما ساری و جاری باشد.

فرماندار سنندج وجود تبلیغات منفی و برنامه های مسموم در فضای سایبری، اینترنت و ماهواره را تهدیدی بزرگ برای سلامت جامعه و عاملی برای به خطا رفتن جوانان عنوان نمود و وظیفه برنامه ریزان، فعالین فرهنگی و مذهبی و آمران به معروف در جامعه را برای مقابله بااین تهدید، بسیار سنگین و مهم خواند.

میرزایی اصل در بخش دیگری از سخنانش وجود 61 هیات مذهبی فعال در سطح شهرستان سنندج را فرصت و پتانسیلی مغتنم برای اجرای هرچه بهتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

وی در پایان خواستارعملیاتی تر کردن برنامه های ستاد احیاء امر به معروف در جامعه، تقویت و فعال سازی معاونت ها و کمیته های جانبی ستاد و تشکیل اکیپ های بازرسی و تداوم و استمرار در اجرای برنامه ها در تمامی طول سال شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر