کد خبر: 206 A

جامعه هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و خادمان فرهنگ عمومی سرزمین هنر و فرهنگ کردستان در آخرین آدینه ماه پرفیض و برکت رمضان همگام با سایر هموطنان روزه دار با دل شیدایی خویش فریاد مرگ بر صهیونیسم را سر خواهند داد.

سنندج - ایلنا: اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و شورای فرهنگ عمومی استان کردستان به مناسبت روز جهانی بیانیه مشترک صادر کردند.

به گزارش ایلنا؛ در این بیانیه آمده است،مبارک رمضان،عرصه هنرنمایی عبودیت است، بندگی خدا که دستاورد آن آزادی از غیر خدا و رهایی از بردگی شیاطین جن و انس است و خوشا آن‌ها که در این عهد و عرصه دل از غیر خدا بریدند و از طاغوت‌های برون و درون برائت جستند و در ساحت تسلیم بر آستان جانان، رمز پایداری و مقاومت را دریافتند.

بار دیگر تجلی خانه رمضان در انتهای راه آسمانی‌اش، به لحظه رسالت قدسی برای رهایی بشریت رسیده و در این فراز «قدس» حرف اول و آخری است که هیچ کس نتوانسته آن را از دل و زبان امت اسلامی برکند.

امسال در حالی به استقبال روز قدس، روز اسلام و روز ارزش‌های انسانی می‌رویم که متاسفانه حوادث اسفناکی که، دل هر انسان خداشناسی را به درد آورده است قتل عام و نسل کشی بی رحمانه ی مسلمانان میانمار به دست بودائیان، چهره ی کریه دیگری از اسلام ستیزی را نشان داد.

کشتار بیش از ۵۲ هزار مسلمان، بیش از ۵ هزار تجاوز به عنف و هتک حرمت به زنان، به آتش کشیدن مساجد و کتاب الهی و ناپدید کردن بیش از ۲۰ هزار مسلمان بی گناه، همه و همه نشان از عمق این فاجعه ی غیرانسانی دارد و سکوت معنی دار انواع و اقسام سازمانها از سازمان ملل گرفته تامدعیان حقوق بشر حاکی از آنست که همگی فقط بار این اسامی را به یدک می کشند.

بیداری اسلامی مردم منطقه در آفریقا و خاورمیانه و گره خوردن آن با حضور میلیونی مردم مسلمان ایران و دیگر کشورهای اسلامی در روز جهانی قدس، خواب آشفته دیکتاتورهای فردی و حکومتی را آشفته‌تر می‌نماید و قدرتمندان بی‌اقتدار در غرب و شرق، به خصوص در درون حاکمیت نامشروع رژیم غاصبگر قدس را بیش از پیش نگران می‌کند که شاید بتوانند با زور سرنیزه و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی‌گناه فلسطینی، چند صباحی بر اریکه ناحق قدرت بمانند،این موج بیداری قدسی که از حنجر الهی روح خدا برخاسته بود، نه تنها کاخ طاغوت صهیون را لرزانده که ستون‌های نامشروع قوام و دوام این طاغوت را نیز را درپی داشته و دارد.

استان فرهنگی کردستان در آخرین آدینه ماه پرفیض و برکت رمضان در لبیک به فرموده امام راحل(ره) و نایب برحقش همگام با سایر هموطنان روزه دار با مشتانی گره کرده جهت برکندن غده سرطانی خاورمیانه حضوری پرشور را به نمایش خواهد گذاشت و جامعه هنرمندان،نویسندگان، روزنامه نگاران و خادمان فرهنگ عمومی سرزمین هنر و فرهنگ با دل شیدایی خویش فریاد مرگ بر صهیونیسم را سر خواهند داد.

روز قدس روز بیدار شدن از سیطره ناآگاهی است. روز مبارزه با فقر، روز مبارزه با سلاح و کشتار جمعی و روز ارزش‌های انسانی است. مردم شهید پرور کردستان، این سرزمین مجاهدتهای خاموش دوشادوش همه آزادگان جهان یک بار دیگر صلابت بیداری را به رخ جهانیان کشیده و با شرکت در مراسم روز قدس این بیداری را به شادباش خواهند نشست تا با فضل الهی این سرور اسلامی را با رهایی قدس عزیز عجین سازند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر