کد خبر: 22645 A

مدیر کل دفتر فنی استانداری کردستان:

برای تدوین نهایی طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج باید با بررسیهای دقیق و طرح های کارشناسی و نیاز سنجی میزان حجم تردد از خیابان ها و معابر شهری معضلات و مشکلات ترافیکی شهر سنندج شناسایی و مرتفع کرد.

 ایلنا - سنندج: مدیر کل دفتر فنی استانداری کردستان گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از راهکارهای اساسی برای رفع معضل ترافیک شهر سنندج است.

به گزارش ایلنا، امیر قادری چهارشنبه شب در جلسه شورای ترافیک استان کردستان با بیان مطلب اظهار داشت: به دلیل افزایش تعداد وسایل نقلیه شخصی به ویژه در هسته مرکزی شهر سنندج معضل ترافیک و مشکلات ناشی از آن به خصوص در ساعت اوج تردد به چالش اصلی تبدیل شده که بایستی با اجرای طرح های مقطعی و بلند مدت برای حل این مشکلات گام های اساسی را برداریم.

وی افزود: در حال حاضر شورای ترافیک شهر سنندج با  ارائه طرح های متعدد به منظور کنترل  و ساماندهی ترافیک در سطح شهر سنندج از جمله در نقاط پردد تلاش های خود را برای کاهش بار ترافیکی  به انجام رسانده است.

قادری تصریح کرد: در این راستا راهکارهایی نظیر تدوبن و مطالعه طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج، برنامه ریزی  احداث پارکینگ های عمومی روباز و طبقاتی با ظرفیت بالا با مشارکت بخش خصوصی، تدوین و مطالعه طرح پیاده راه در محورهای پر تردد شهر، نوسازی و افزایش ناوگان عمومی نظیر تاکسی و اتوبوس، یک طرفه کردن برخی از مسیرهای پرتردد از مهمترین برنامه های شورای ترافیک در این زمینه است.

وی ساماندهی ترافیک پیاده همسو با ترافیک وسایل نقلیه در مناطق مرکزی و دارای بار ترافیکی بالا را الزامی دانست و عدم رعایت حریم پیاده رو ها و  تعرض دست فروشان  و مغازه ها و مراکز فروش به حریم پیاده رو ها از مهمترین دلایل بروز مشکلات برای معابر و عابرین پیاده شده است.

قادری مردم را به همکاری جهت کاهش بار ترافیکی شهر سنندج فرا خواند و متذکر شد: مردم می توانند با درک شرایط ترافیک سطح شهر حتی الامکان از وسایل نقلیه شخصی در ساعت اوج تردد استفاده ننمایند و سعی کنند با استفاده از ناوگان عمومی برای انجام امورات خود اقدام کنند تا از حجم ترافیک کاسته شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای تدوین نهایی طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج باید با بررسی های دقیق و  طرح های کارشناسی  و نیاز سنجی میزان حجم تردد از  خیابان ها و معابر شهری  معضلات و مشکلات ترافیکی شهر سنندج شناسایی و مرتفع کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر