کد خبر: 23805 A

استاندار کردستان:

رضایت مندی مردم اولویت برنامه های دولت خدمتگزار است و همه باید برای ارائه خدمت صادقانه و بی منت به مردم نهایت کوشش خود را به انجام برسانیم.

ایلنا- سنندج: استاندار کردستان گفت: همکاری دوسویی دیوان محاسبات با دستگاه های اجرایی موجب حفظ و صیانت از منافع عمومی و بیت المال کشور می شود.

به گزارش ایلنا،علیرضا شهبازی شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل دیوان محاسبات استان کردستان تصریح کرد:مدیران دستگاه های اجرایی باید با کارشناسان دیوان محاسبات به عنوان مشاورین امین و مورد اعتماد همکاری کنند تا از بروز هرگونه تخلف در روند امورات اجرایی دستگاه مربوطه جلوگیری شود.

وی افزود: برای رسیدن به وضعیت مطلوب و سالم سازی در سیستم  دستگاه های اجرایی باید به سمت نهادینه شدن فرهنگ ارتباط  نزدیک و همسوی دیوان محاسبات با این دستگاه ها حرکت کنیم.

شهبازی عدم شناخت و آشنایی برخی مدیران اجرایی از چگونگی قوانین و ضوابط دیوان محاسبات  در بررسی روند پرونده های اجرایی را عامل مهمی در مواجه شدن برخی این مدیران با تخلفات و مشکلات احتمالی برشمرد.

وی اظهار داشت: در حقیقت نظارت دیوان محاسبات بر نحوه عملکرد دستگاه های اجرایی دخالت نیست بلکه همیاری و همکاری صمیمانه برای ممانعت از بروز برخی مشکلات و تخلفات احتمالی است.

استاندار کردستان عدم هزینه کردن اعتبارات در برخی از دستگاه های اجرایی در موعد مقرر و احتمال بازگشت این اعتبارات به خزانه کشور را معضلی اساسی در این زمینه دانست و خواستار تسریع در هزینه کردن این اعتبارات به منظور جلوگیری از برگشت اعتبارات شد.

شهبازی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش مضاعف مدیران دستگاه های اجرایی استان  در حال حاضر  بیش از 99  درصد اعتبارات استان  جذب و هزینه  شده و از این نظر کردستان در جمع استان های برتر و موفق کشور قرار دارد.

وی در پایان گفت: رضایت مندی مردم اولویت برنامه های دولت خدمتگزار است و همه باید برای ارائه خدمت صادقانه و بی منت به مردم نهایت کوشش خود را به انجام برسانیم.

 در این مراسم استاندار کردستان با اهدا لوح  از زحمات احمد  پری پور  مدیر کل اسبق دیوان محاسبات تقدیر و طی حکمی احمد ده محسنی  به عنوان مدیر کل دیوان محاسبات استان کردستان منصوب گردید.  

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر