کد خبر: 23821 A

معاون دیوان محاسبات:

وظیفه دیوان محاسبات بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی حفاظت و صیانت از منافع عمومی و بیت المال کشور است که برای تحقق آن از تکنولوژی روز بهره می گیرد.

ایلنا- سنندج: معاون امور مجلس دیوان محاسبات اظهار داشت: تحول استانی و منطقه ای لازمه توسعه و پیشرفت پایدار و همه جانبه در کشور است.

به گزارش ایلنا، حمید رضا تیموری شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل دیوان محاسبات استان در سنندج تصریح کرد: برای بروز رسانی نظارت ها و دریافت اطلاعات مورد نیاز از دستگاه های اجرایی سطح کشور سیستم نظارت الکترونیک (سنا) در دیوان محاسبات کشور راه اندازی شده است.

وی افزود:سیستم سنا به صورت آنلاین و فراگیر کلیه اطلاعات نظارتی دستگاه های اجرایی سطح کشور را جمع آوری و رصد کرده و در ادامه با بررسی و رسیدگی های کارشناسی اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکلات موجود به انجام می رسد.

تیموری بیان داشت: وظیفه دیوان محاسبات بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی حفاظت و صیانت از منافع عمومی و بیت المال کشور است که برای تحقق آن از تکنولوژی روز بهره می گیرد.

وی از تدوین سند توسعه وظایف دیوان محاسبات در افق چشم انداز توسعه 1400 کشور خبرداد و گفت: این سند در هفت محور اساسی از جمله ارتقا نقش دیوان محاسبات در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها اجرایی و تاثیر گذار کشور تدوین و گردآوری شده است.

معاون امور مجلس دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از سه هزار و 600 نقطه حادثه خیز مالی در کشور شناسایی شده و اقدامات عملیاتی برای ساماندهی و نظارت بر این مناطق به عمل آمده است.

وی در پایان از تشکیل ستاد رسیدگی به شکایات مردم در دیوان محاسبات کشور خبرداد و بر رسیدگی پرونده های ارجاعی مردم در اسرع و با دقت فراوان تاکید کرد.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر