کد خبر: 2753 A

جعفری:

با احیا و ترویج ارزش های فرهنگی کشور می توان آداب، رسوم و باورهای دینی و فرهنگی را به جهانیان معرفی کرد.

سنندج - ایلنا: سرپرست فدراسیون ورزش های سنتی، بومی و محلی گفت: توسعه ورزش های سنتی گامی به سوی احیای فرهنگ های اصیل است.

غلامرضا جعفری درگفتگو با ایلنا تصریح کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری به منظور توسعه فعالیت های فرهنگی و احیا و توجه به سنت ها و ارزش های ایران اسلامی برگزاری ورزش های سنتی، بومی و محلی گامی به سوی ارج نهادن به ارزش ها، سنت ها و باورهای دینی و اسلامی است.

وی افزود: بر اساس چارچوب تعیین شده به واسطه رویکرد فرهنگی، ارزشی مرتبط بر فعالیت های این حوزه ملزم به بهره مندی از ظرفیت های بالقوه و تجربیات موفق و موثر در این عرصه هستیم.

جعفری اظهار داشت: بنابراین در این زمینه با تقسیم کار ملی و هم افزایی و استفاده از توانمندی های بالقوه موجود در بخش ورزش و حتی فرابخشی به منظور احیاء و ترویج ارزش های فرهنگی و فرهنگ ارزشی کشورمان تلاش می کنیم.

سرپرست فدراسیون ورزش های سنتی، بومی و محلی گفت: انتظار می رود با برنامه ریزی، تلاش، حمایت های دولت و وزارت ورزش و جوانان گام های اساسی برداشته شود.

وی ادامه داد: بدون شک فعالیت های این فدراسیون از معیارهای علمی و منطقی نشأت گرفته و با تبیین کارکردهای علمی بازی های بومی، محلی و ساماندهی و تدوین مجموعه مقررات و قوانین تعیین شده در راستای استفاده کاربردی از آن در عرصه های مختلف زندگی تلاش شود.

جعفری با اشاره به اهمیت ترویج ارزش های فرهنگی و معرفی فرهنگ ایران اسلامی در عرصه های فراملی یادآور شد: با احیا و ترویج ارزش های فرهنگی کشور می توان آداب، رسوم و باورهای دینی و فرهنگی را به جهانیان معرفی کرد.

سرپرست فدراسیون ورزش های سنتی، بومی و محلی خاطرنشان کرد: مخاطب اصلی این بازی ها جوانان و نوجوانان کشور برای آشنایی با فرهنگ های مختلف در کشور اسلامی ایران است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر