کد خبر: 32362 A

با حضور معاون وزیر ارشاد؛

سرای روزنامه نگاران تشکل صنفی نیست بلکه مکانی برای فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی اهالی رسانه است/اکنون از نظر کمی وضعیت مطبوعات کشور مناسب است/با رایزنی های استاندار کردستان اندکی از بارگرانی و مشکلات و نیازهای کشوردر ارتباط با کاغذ کاسته شد.

ایلنا- سنندج: ششمین سرای روزنامه نگاران کشور در کردستان افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهر شنبه طی مراسمی  با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، مدیرعامل سرای روزنامه نگاران ایران، استاندار کردستان،مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی و  جمعی از اهالی رسانه استان،ششمین سرای روزنامه نگاران کشور در کردستان افتتاح شد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگی و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار داشت: سرای روزنامه نگاران ایران تا كنون در استان های گیلان، همدان، لرستان، كهكیلویه و بویر احمد و البرز افتتاح شده و كردستان ششمین استانی است كه این سرا در آن راه اندازی می شود.

محمدجعفر محمدزاده افتتاح دفتر سرای روزنامه نگاران در کردستان را فرصتی ارزشمند برای اعتلای روزنامه نگاران این استان دانست و تصریح کرد:با توجه به ظرفیت بالای رسانه‌ها در سطح استان، باید بتوانیم گام‌های خوبی در این راستا برداریم چرا که رشد و توسعه جامعه در گرو تلاش برای رسانه‌ها و تقویت آنهاست.

وی با بیان اینکه سرای روزنامه نگاران سرای همدلی، همکاری و اتحاد اهالی مطبوعات است،افزود:سرای روزنامه نگاران تشکل صنفی نیست بلکه مکانی برای فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی اهالی رسانه است.

محمد زاده گفت: پوشش در راستای ارتقای سطح آگاهی و دانش مخاطبان به عنوان سرمایه اصلی، تلاش به منظور برقراری ارتباط نزدیک‌ بین روزنامه‌نگاران و مسئولان حوزه اجتماعی، سیاسی، علمی، گردشگری و فرهنگی و راه‌اندازی باشگاه‌های مجازی برای حوزه‌های تخصصی از دیگر اهداف این سرا به شمار می‌رود.

به گفته وی، با وجود ایجاد سرای روزنامه‌نگاران در کردستان گام‌های خوبی در استان ایجاد می‌شود به طوری که ایجاد تعامل و همبستگی بیشتر بین خبرنگاران و مطبوعات یکی از اهداف این مکان است.

مطبوعات کردستان ظرفیت برگزاری برنامه ملی و فراملی را دارد

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگی و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مطبوعات کردستان ظرفیت برگزاری برنامه ملی و فراملی را دارد،اذعان داشت: مطبوعات کردستان نباید تنها به برگزاری جشنواره های استانی و منطقه ای اکتفا کنند بلکه باید کار ملی و فراملی در استان تعریف و برگزار شود.

محمدزاده یادآور شد: ما آمادگی داریم كه برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری كار رسانه ای ملی طی چند ماه اخیر در سطح کردستان انجام دهیم كه امید می رود این مهم محقق شود.

وضعیت مطبوعات در کشور مطلوب است

وی در ادامه وضعیت مطبوعات در كشور را از جهت كیفی مطلوب عنوان كرد وافزود: امروز مجوزهای فعالیت، بنگاه های خبری و موسسات مطبوعاتی، تعداد خبرگزاری ها، روزنامه ها و تمامی نشریات مكتوب و مجازی فضای بسیارمطلوبی را ایجاد كرده اند كه چشم انداز آن رسیدن به كیفیت مطلوب است

محمدزاده لازمه پرداختن به کیفیت را دستیابی به کمیت قابل قبول ذکر کرد و گفت: اکنون از نظر کمی وضعیت مطبوعات کشور مناسب است و زمان پرداختن و توجه به کیفیت مطبوعات فرا رسیده است.

معاون وزیر ارشاد اظهار داشت: امروز وضعیت كمی مطبوعات و رسانه ها در استان كردستان بسیار خوب است لذا از این به بعد باید تلاش كنیم بر كیفیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اضافه كرده و رسالت مطبوعاتی خود رابیش از بیش  ایفا كنیم.

محمد زاده خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی کردستان مملو از سوژه های فرهنگی است که این مهم، ریشه در ایمان، اعتقادات و فرهنگ و غیرت مردم این استان دارد.

وی اظهارداشت: دولت تمامی تلاش خود را در راستای رسیدگی به مسائل اقتصادی مطبوعات به کار می گیرد و جای بسی خوشحالی است که در این مدت اخیر وضعیت قیمت کاغذ بعد از نوسانات شدید به حالت ثبات رسیده است.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: با رایزنی های علیرضا شهبازی استاندار کردستان اندکی از بارگرانی و مشکلات و نیازهای کشوردر ارتباط با کاغذ کاسته شد.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در پایان با اشاره به راه اندازی باشگاه روزنامه نگاران جوان در كنار سرای روزنامه نگاران در آینده ای نزدیك گفت: كار متمركز راه اندازی این باشگاه در تهران شروع شده و چشم انداز آن یك خبرگزاری مناسب به نام باشگاه روزنامه نگاران است.

34نشریه در کردستان فعال است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های مطبوعاتی این اداره کل در طی یک سال اخیر گفت: هم اکنون 34 نشریه در این استان مجوز فعالیت دارند که عمده این نشریات فعال است.

قبادمیمنت آبادی اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته و با فعال شدن مجددخانه مطبوعات استان، اقدامات موثری در رابطه با ساماندهی خبرنگاران آغاز شده است.

وی ساماندهی خبرنگاران را یکی از مهمترین اقدامات این اداره کل طی سال جاری عنوان کرد وافزود: ارتقای جایگاه حرفه روزنامه نگاری همواره مدنظر مسئولان ارشاد بوده و افتتاح سرای روزنامه نگاران گامی در راستای تحقق این امر است.

میمنت آبادی تصریح کرد:در ماه جاری تاکنون دو نشست با حضور استاندار و اصحاب رسانه استان به منظور حل و فصل مشکلات استان تشکیل شده و امروز هم با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد سومین نشست را تشکیل می دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد:متاسفانه دغدغه و مشکلات ناشی از اثرات تحریم که هم اکنون در مسیر انتشار نشریات سراسر کشور وجود دارد گریبانگیر نشریات کردستان نیز شده است.

میمنت آبادی در پایان اظهار امیدواری كرد كه اهالی فرهیخته رسانه در كردستان از ظرفیت سرا برای اعتلای روزنامه نگاری و مطبوعات استان نهایت استفاده را ببرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر