کد خبر: 391 A

مدیرکل اوقاف کردستان:

بر اساس این فراخوان هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند آثار خود را با موضوعات آثار و برکات وقف، افزایش فضای معنوی و دینی در پرتو وقف و تاریخچه وقف در اسلام به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سنندج - ایلنا: مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از اعلام فراخوان تخصصی بخش فیلم و فیلمنامه سومین جشنواره وقف و رسانه در این استان خبر داد.

اسماعیل رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا تصریح کرد: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ وقف تمام هنرمندان، فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان می‌توانند در بخش تخصصی فیلم و فیلمنامه‌نویسی سومین جشنواره وقف و رسانه شرکت کنند.

وی افزود: در این فراخوان از تمام هنرمندان دعوت شده که آثار خود را در قالب فیلم مستند، داستانی و انیمیشن و فیلمنامه با درون مایه سنت حسنه وقف به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رستمی اظهار داشت: بر اساس این فراخوان هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند آثار خود را با موضوعات آثار و برکات وقف، افزایش فضای معنوی و دینی در پرتو وقف و تاریخچه وقف در اسلام به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: معرفی و شخصیت‌شناسی واقفین، واکاوی نیات واقفین، آثار سوء موقوفه‌خواری و پیامدهای ناشی از آن و چشم‌انداز آینده وقف از دیگر موضوعات این بخش است.

وی، نهادینه کردن فرهنگ وقف در بین عموم مردم و وقف و نیازهای روز جامعه و وقف و عدالت‌محوری را از دیگر موضوعات بخش فیلم و فیلمنامه جشنواره ذکر کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: بر اساس این فراخوان هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند آثار خود را در دو بخش عادی در قالب فیلم‌های مستند تا 40 دقیقه، انیمیشن 30 دقیقه و فیلم‌های داستانی و در بخش ویژه شامل فیلم‌های سه دقیقه‌ای ارسال کنند.

وی افزود: همچنین شرکت‌کنندگان در بخش فیلمنامه می‌توانند آثار خود را حداکثر در 40 صفحه همراه با دو نسخه کپی از فیلمنامه همراه با خلاصه داستان به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

رستمی یادآور شد: به 20 نفر از تولیدکنندگان آثار برتر جوایز نقدی 20 میلیون ریالی، 17 میلیون ریالی، 14 میلیون ریالی، 10 میلیون ریالی، 8 میلیون ریالی، 6 میلیون ریالی و 4 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در پایان آخرین مهلت ارسال آثار را تا 30 دی ماه سال 91 خواند و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به ادارات اوقاف در سطح استان مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر