کد خبر: 40213 A

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان خبر داد:

کردستان در نمایشگاه صدای عشایر، مجموعه ای از معرفی مناطق گردشگری، آداب و رسوم، نوع پوشش، گویش اقوام کرد، مراسمات مذهبی، صنایع دستی و سوغات از جمله، هنرهای سنتی و موسیقی های فولکلور ارائه خواهد کرد.

ایلنا - سنندج: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از حضور گروه‌های فرهنگی و هنری این استان در جشنواره ملی صدای عشایر در تهران خبر داد.

فرهاد میمنت‌آبادی با بیان این خبر به ایلنا گفت: جشنواره ملی صدای عشایر به مناسبت دهه فجر از تاریخ 12 تا 22 بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
وی تصریح کرد: این گروه ها به همت دستگاه‌های مربوطه و با محوریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره ملی صدای عشایر حضور خواهند داشت.
میمنت آبادی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری تنها منحصر به طبیعت و اماکن تاریخی نیست، افزود: آداب و رسوم، گویش‌های محلی، اقوام، مراسمات مذهبی و لباس و نوع پوشش نیز نقش بسزایی در توسعه این صنعت دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی کردستان اظهار داشت:برپایی چنین نمایشگاه هایی بهترین فرصت برای معرفی آداب و رسوم اقوام ایرانی به نسل جوان است، تا با زندگی عشایر و همچنین زندگی مردم سایر مناطق کشور آشنا شده و حتی الگویی برای خود قرار دهند.
میمنت آبادی یادآور شد: کردستان به علت تنوع زیست محیطی و وجود اقوام مختلف دارای فرهنگی غنی است.
به گفته وی، گروه‌های فرهنگی و هنری کردستان در 12 غرفه ثابت و 25 غرفه سیار، فرهنگ و آداب و رسوم این استان را معرفی می کنند.
وی خاطرنشان کرد: استان در نمایشگاه صدای عشایر مجموعه‌ای از معرفی مناطق گردشگری، آداب و رسوم، نوع پوشش، گویش اقوام کرد، مراسمات مذهبی، صنایع دستی و سوغات از جمله، هنرهای سنتی و موسیقی های فولکلور ارائه خواهد کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر