کد خبر: 40459 A

به مناسبت دهه فجر؛

شهرهای سنندج، سقز و صاحب با هفت طرح بیشترین و شهرهای دلبران و برده‌رشه با یک پروژه کمترین تعداد طرح‌های افتتاح‌شونده در ایام دهه فجر را به خود اختصاص داده‌اند

ایلنا - سنندج: سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر، 37 طرح عمرانی و خدماتی در شهرهای استان به بهره‌برداری می رسد.

سیروان بهرامی در گفت‌و‌گو با ایلنا، تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسیر شکوفایی و توسعه زیر ساخت‌های شهری خدمات ارزنده‌ای به منظور ارتقاى شاخص‌های توسعه و رفاه شهروندان انجام داده است.

وی افزود: در این راستا از محل اعتبارات سفرهای مقام معظم رهبری، سفرهای هیئت دولت و مهر ماندگار نیز اعتبارات استانی و ملی طرح های متعددی در زمینه های زیر بنایی در شهرهای استان در دستور کار قرار گرفته که با تکمیل عملیات اجرایی آنها  شاهد توسعه چشم‌گیری در عرصه زیر ساخت‌های شهری خواهیم بود. 

بهرامی گفت: در مجموع شهرهای سنندج، سقز و صاحب با هفت طرح بیشترین و شهرهای دلبران و برده‌رشه با یک پروژه کمترین تعداد طرح‌های افتتاح شونده در ایام دهه فجر را به خود اختصاص داده‌اند.

 سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان ابراز داشت: احداث پارک و توسعه فضای سبز، احداث میدان‌های شهری، توسعه روشنایی معابر، زیباسازی و بهسازی ورودی شهرها، اصلاح مبلمان و آسفالت معابر و احداث مساجد در پارک‌های شهری از جمله طرح اجرا شده و آماده بهره‌برداری هستند.

وی یادآور شد: احداث کمربندی حاشیه شهرها، احداث پل با هدف کاهش معضل ترافیک در داخل شهرها، توسعه شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی، احداث خیابان و ایمن‌سازی تقاطع‌هاى حادثه‌خیز شهری از  دیگر طرح شهری آماده بهره‌برداری در دهه فجر در استان هستند.

 بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگی نیز شهرداری‌های استان به مناسبت های مختلف از قبیل اعیاد ملی و مذهبی به منظور ارتقای روحیه و شادابی جامعه و به ویژه در ایام هفته وحدت و نیز دهه فجر با همکاری  دستگاه‌های اجرایی و هماهنگی ستاد برگزاری مراسمات دهه فجر استان با آذین بندی، نورپردازی در سطح معابر و نیز عطر افشانی مزار معطر شهدا  حضوری فعال در برگزاری شایسته این برنامه‌ها  دارند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر