کد خبر: 4151 A

29 و 30 شهریورماه جاری؛

این گردهمایی دو روزه باحضور رییس شورای عالی استان ها، هیات مدیره شورای عالی و روسای شوراهای اسلامی 31 استان‌ سراسر کشور روزچهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در سنندج برگزار می‌شود.

ایلنا - سنندج: رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: چهاردهمین گردهمایی ادواری روسای شوراهای اسلامی 31 استان كشور در روزهای 29 و 30 شهریور ماه جاری در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ صباح محمدی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در سنندج تصریح کرد: این گردهمایی هر سه ماه یكبار در یكی از استان های كشور برای بررسی و رفع موانع و مشكلات شوراهای اسلامی استانها برگزار می شود.

وی افزود: روز اول برگزاری این گردهمایی در سه كارگروه تخصصی، موانع، مشكلات و ضعف و قوت های شوراهای اسلامی استان ها بررسی و مباحث مطرح شده برای در جلسه نهایی جمع بندی خواهد شد.

محمدی گفت: نحوه اجرایی كردن اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها، بررسی مسائل و مشكلات شوراهای اسلامی بخش و روستا و چگونگی اجرایی كردن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال از مهمترین مطالبی است كه در كارگروه های این گردهمایی مطرح می شود.

وی اظهار داشت: روز دوم گردهمایی، نتایج كارگروه های تخصصی در جلسه نهایی و با حضور رئیس شورای عالی استان ها مورد بررسی قرار گرفته و روسای شورای استان ها نیز نظرات و دیدگاه های خود را مطرح خواهند كرد.

این مسئول، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان،دیدار با استاندار کردستان، بازدید از كارخانه خورشید زریوار و برگزاری چند برنامه فرهنگی و هنری را از جمله برنامه های جانبی چهاردهمین گردهمایی ادواری روسای شوراهای اسلامی استان های كشور در سنندج عنوان كرد.

صباح محمدی در ادامه مهم‌ترین مشکلات شوراها را در حوزه شوراهای روستایی عنوان کرد و گفت: شوراهای روستاها با وجود تلاش و فعالیت بسیار برای پیگیری مطالبات و خواسته‌های خود با موانع بسیاری مواجه هستند.

وی بیان داشت: در این همایش بحث های مالی و مشکلات شوراهای اسلامی در سطح شهر و روستاها بررسی می شود و قرار است که دیدارهای نیز با حضور مدیران استان در حاشیه این نشست کشوری برگزار شود.

محمدی معرفی آداب و فرهنگ و رسوم استان کردستان را یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع در خانه کردسنندج  برای انتقال فرهنگ استان به سایر استان‌ها از بخش های مهم و ارزنده این همایش است.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان یادآور شد: انتظار می رود در این همایش فرهنگ و آداب و رسوم استان کردستان به دیگر استان ها انتقال داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به اینکه در حال حاضریک هزار و 731 روستا در استان وجود دارد، از فعال بودن  یک هزار و 423 شورا در روستاهای استان خبر داد.

محمدی با بیان اینکه چهار هزار و 190 نفر عضو شورا هستند و 600 دهیار در روستاها فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: در 27 شهر استان نیز 149 نفر عضو هستند.

این گردهمایی دو روزه باحضور رییس شورای عالی استان ها، هیات مدیره شورای عالی و روسای شوراهای اسلامی 31 استان‌ سراسر کشور روزچهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در سنندج برگزار می‌شود.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر