کد خبر: 4154 A

قهرمان کشتی ایران:

بدون شک کردستان یکی از بهترین میزبانان مسابقات کشتی در ایران اسلامی است و سطح کیفی بالای این دوره از مسابقات پیام نور به میزبانی کردستان و رضایت ورزشکاران از این مسابقات مؤید این مطلب است.

ایلنا - سنندج: عسکری محمدیان قهرمان ارزنده تاریخ کشتی ایران اسلامی اظهار داشت: ایران مهد کشتی دنیاست و بسیاری از سبکهای کشتی متعلق به ایرانیان است.

عسگری محمدیان در حاشیه برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان پیام نور کشور در سنندج  در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن تقدیر از میزبانی شایسته پیام نور کردستان از برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور در این استان تصریح کرد: ایران مهد کشتی دنیاست و بسیاری از سبک‌های کشتی متعلق به ایرانیان است.

وی افزود: کشتی گیران ایرانی با بهره مندی از این پشتوانه فنی همواره در عرصه های بین المللی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و دارند و امید است با حمایت ها و توجه های ارگان ها و نهاد هایی همچون دانشگاه پیام نور شاهد ارتقا و حفظ این جایگاه والا باشیم.

عسگری محمدیان گفت: خوشبختانه مسابقات کشتی دانشجویان پیام نور کشور در مقایسه با سایر مسابقات حوزه کشتی دارای سطح قابل قبولی بوده و در برخی اوزان نیز شرکت کنندگان در حد تیم ملی هستند.

قهرمان نامدار کشتی ایران و جهان بیان داشت: با توجه به استعدادهای ناب ورزشی به ویژه در رشته کشتی در دانشگاه پیام نور و تحصیل ورزشکاران برجسته رشته کشتی کشور در مراکز و واحدهای تابعه این دانشگاه امید است شاهد تشکیل یک تیم منسجم کشتی به نام دانشگاه پیام نور و حضور این تیم در مسابقات بین المللی و لیگ برتر کشتی کشور باشیم.

وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور در ایام مختلف سال هزینه های بسیاری را صرف تیمهای ورزشی این دانشگاه بخصوص مسابقات کشتی می کند که متأسفانه به دلیل عدم یک تیم منسجم از این دانشگاه و عدم حضور تیمی به نام پیام نور در لیگ برتر مسابقات کشتی کشور از این ظرفیت بالقوه به نحو احسن بهره گرفته نمی شود.

این قهرمان کشتی در ادامه اظهار داشت: بدون شک کردستان یکی از بهترین میزبانان مسابقات کشتی در ایران اسلامی است و سطح کیفی بالای این  دوره از مسابقات پیام نور به میزبانی کردستان و رضایت ورزشکاران از این مسابقات مؤید این مطلب است.

وی با تقدیر از دانشگاه پیام نور برای برگزاری مسابقات مختلف ورزشی به ویژه مسابقات سراسری رشته کشتی ابراز امیدواری کرد که با تشکیل تیم کشتی دانشگاه پیام نور و حضور این تیم در لیگ های برتر کشوری و تورنمنت های بین المللی شاهد ارتقای جایگاه هر چه بهتر ورزشکاران این دانشگاه در حوزه کشتی ایران اسلامی باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر