کد خبر: 42641 A

همزمان با دهه فجر؛

در استان کردستان با دارا بودن 230 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و وجود پتانسیلها ومشوق های بسیار خوب سرمایه گذاری، حمایتهای دولت از سرمایه گذاران و وجود مرز رسمی باشماق، توان بسیار خوبی در جذب سرمایه گذاری دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: به مناسبت دهه مبارك فجر، هشت طرح صنعتی در استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

پیمان اسراری در گفت وگو با ایلنا تصریح کرد: این هشت  طرح صنعتی در مجموع با سرمایه گذاری 56 میلیارد و 850میلیون ریال و اشتغالزایی بیش از 100 نفر در این ایام به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به تسهیل مراحل سرمایه گذاری در استان و همچنین حمایتهای خوب دولت از سرمایه گذاری در كردستان افزود: با افتتاح طرحهای در دست اقدام از محل سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبری به كردستان و همچنین مصوبات سفرهای استانی دولت خدمت گذار امیدواریم در آینده ای نزدیك شاهد رفع معضل بیكاری در استان خواهیم بود.

تخصیص 220میلیارد ریال اعتبار به 9 طرح صنعتی در استان

اسراری در ادامه اظهار داشت:این 9 طرح صنایع تبدیلی و تكمیلی سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان جهت استفاده از اعتبارات طرح توسعه بخش كشاورزی از كارگروه مربوطه اولویت بررسی گرفته اند.

وی ادامه داد: این طرحها عمدتا در زمینه نان صنعتی، سیلو، خوراك دام و طیور، لبنیات و درجه بندی سیب زمینی است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان گفت: تسهیلات اولویت گرفته بیش از 220میلیارد ریال است كه پیش بینی می شود بیش از 153نفر  بطور مستقیم اشتغالزایی صورت گیرد.

وی افزود: این طرحها بعداز بررسی و انجام مراحل قانونی هم اكنون در حال بررسی در بانكهای عامل می باشند.

اسراری یادآور شد: طرح صنایع تبدیلی و تكمیلی سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان جهت استفاده از اعتبارات طرح توسعه بخش كشاورزی از كارگروه مربوطه اولویت بررسی گرفته اند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان استان خاطرنشان کرد: در استان کردستان  با دارا بودن 230 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و وجود پتانسیلها ومشوق های بسیار خوب سرمایه گذاری، حمایتهای دولت از سرمایه گذاران و وجود مرز رسمی باشماق توان بسیار خوبی در جذب سرمایه گذاری  دارد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر