کد خبر: 49088 A

برای نخستین بار در کردستان؛

کردستان نخستین استانی است که موفق به نصب این سیستم در مراکز معاینه فنی خودرو شده است/ راه‌اندازی این سامانه قابلیت رصد و نظارت مستمر و بهنگام را برای چگونگی انجام خدمات مورد نظر در سطح مراکز معاینه فنی استان فراهم کرده است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان از راه‌اندازی نخستین سامانه نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو کشور در کردستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر قادری در جلسه ستاد معاینه فنی استان کردستان اظهار داشت: این سامانه با تلاش کارشناسان و متخصصان بومی راه‌اندازی شده و در واقع کردستان نخستین استانی است که موفق به نصب این سیستم در مراکز معاینه فنی خودرو شده است.

وی در ادامه از اعلام آمادگی ستاد معاینه فنی استان برای انتقال تجربیات راه‌اندازی این سامانه به مراکز معاینه فنی خودرو سایر استان‌های کشور خبر داد.

قادری تصریح کرد: طراحی سامانه نظارت زیر نظر ستاد معاینه فنی کردستان برای نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سبک استان و با هدف ثبت آنلاین مراحل انجام آزمون‌های فنی خودروها، ثبت و ضبط وقایع و نظارت ویدئویی صورت پذیرفته است.

وی به وظایف ستاد معاینه فنی استان پرداخت و خاطرنشان کرد: این ستاد وظایف خود را در راستای اجرای دستورالعمل ماده سه آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام بازدیدهای فنی و صدور برگه معاینه فنی خودروهای سبک و حصول اطمینان از روند اجرای معاینه فنی خودروها توسط مراکز معاینه فنی خودروها سبک در دو بخش نظارتی و اطلاع رسانی طراحی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان تصریح کرد: اطمینان از سلامت خودرو، افزایش ایمنی تردد، حفظ سلامتی سرنشین، کاهش آلودگی هوا و در نهایت حفظ و حراست  از سرمایه ملی و صرفه‌جویی اقتصادی ملی از  اهداف نظارتی ستاد به شمار می‌رود.

قادری یادآور شد: همچنین در بحث اطلاع‌رسانی ستاد اقداماتی نظیر فرهنگ‌سازی آشنایی مردم با حقوق خود به هنگام مراجعه به مراکز معاینه فنی، اهتمام مسئولان به کنترل استانداردهای ایمنی و زیست محیطی خودروها که ارتباط مستقیمی با حفظ جان و مال احاد جامعه دارد را دنبال می‌کند.

این مسئول ادامه داد: دریافت و درج اطلاعات همزمان فعالیت مراکز معاینه فنی بصورت متمرکز  نظیر تشخیص اصالت خودرو، ثبت آزمون‌های فنی و مکانیزه، ثبت سریال سربرگ و برچسب‌های خودرو به عنوان سند معتبر برای سنجش در مراکز معاینه فنی خودرو در تمامی شهرهای تابعه استان از ویژگی‌های این سامانه بشمار می‌آید.

قادری افزود: در حال حاضر 10 مرکز زیرپوشش سامانه نظارت قرار گرفته که از این تعداد شش مرکز به تجهیزات تصویری مجهز شده‌اند.

دبیر شورای عالی ترافیک استان کردستان خاطرنشان کرد: مراکز معاینه فنی استان از طریق سیستم نظارتی به سرور مرکزی دبیرخانه ستاد معاینه فنی خودرو استان مستقر در محل دفتر فنی استانداری  متصل شده‌اند.

وی افزود: در حقیقت راه‌اندازی این سامانه قابلیت رصد و نظارت مستمر و بهنگام را برای چگونگی انجام خدمات مورد نظر در سطح مراکز معاینه فنی استان فراهم کرده است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری ابراز داشت: با توجه به ضرورت فعال‌سازی این سامانه در تمامی مراکز معاینه فنی استان تلاش خواهد شد در آینده نزدیک با رفع موانع و مشکلات فنی بویژه تقویت خطوط ارتباطی و خطوط اینترنتی شاهد نصب و راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری در مراکز باقی مانده استان باشیم.

قادری در پایان یادآور شد: اعتبار این طرح از سوی استانداری کردستان تامین شده و با همکاری اعضای ستاد معاینه فنی استان از جمله ادارات محیط زیست، حمل و نقل و پایانه ها و نیز پلیس راهور استان راه‌اندازی و پس از موفقیت در مرحله آزمایشی در حال حاضر در تمامی مراکز معاینه فنی استان نصب و راه‌اندازی شده است.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر