کد خبر: 57905 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان خبر داد؛

در سال گذشته به بیش از دو میلیون مسافر نوروزی در سطح جاده‌های استان توسط امدادگران هلال احمر، خدمات‌ رسانی شده است / جمعیت هلال احمرکردستان در ایام تعطیلات نوروز با تمام توان و بضاعت آماده ارائه خدمات به مسافرین و مردم استان است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز بیش از 800 نفر امدادگر، نجاتگر و عوامل ستادی به مسافران خدمات ارائه می دهند.

حسن خدابنده در گفت وگو با ایلنا تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان در ایام تعطیلات نوروز سه طرح ملی "امداد و نجات نوروزی"، "راهنمای مسافرین نوروزی" و "فرشتگان رحمت" را اجرا می‌کند.

فعالیت 18 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در کردستان

وی از فعالیت 18 پایگاه  امداد و نجات جاده‌ای در تعطیلات نوروز امسال خبر داد و افزود: از این تعداد 10 پایگاه ثابت و هشت پایگاه سیار است.

خدابندلو ادامه داد: طرح ملی امداد و نجات نوروزی در کردستان از 24 اسفندماه جاری آغاز و تا 17 فروردین ماه سال 92 ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه از اجرای طرح راهنمای مسافران نورزی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های ملی هلال‌احمر کردستان نام برد و گقت: این طرح با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و مذهبی برای سیزدهمین سال متمادی در ایام تعطیلات نوروزی در سطح استان برگزار می‌شود. 

وی از فعالیت 73 خودرو امدادی در طرح نورزی امسال در جاده‌های استان خبر داد و افزود:  براساس برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های به عمل آمده، امدادگران هلال احمر استان تا پایان طرح سه هزار و 500 نفر ساعت در سطح جاده‌ها به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

 ایجاد 25 پایگاه راهنمای نوروزی

خدابندلو یادآور شد:همچنین در سال جاری 25 پایگاه مسافرین نوروزی در استان دایر شده است و اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز در این پایگاه ها به مسافران و مهمانان نوروزی ارائه می شود.

وی افزود:راهنمایی مسافران، توزیع بروشورهای مختلف حاوی پیام‌های سلامت و بهداشت، نقشه اماکن تاریخی، مذهبی و سیاحتی شهرستان‌های مختلف استان و همچنین پیام‌های ایمنی از برنامه‌های طرح راهنمای نوروزی است.

این مسئول همچنین از راه‌اندازی 10 ایستگاه سلامت در کنار چادرهای هلال احمر در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و افزود: در این ایستگاه علاوه بر انجام آزمایش قند خون و فشار خون بروشورهای بهداشتی بین میهمانان نوروزی توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان تصریح کرد: به منظور اجرای این امر، 17 نفر پزشک، 20 نفر پرستار و هفت نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی بصورت داوطلبانه به مسافران نوروزی امدادرسانی می‌کنند.

وی از توزیع بیش از 600 هزار بروشور حاوی پیام‌های مختلف و نقشه استان در طرح امداد نوروزی سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: در سال گذشته به بیش از دو میلیون مسافر نوروزی در سطح جاده‌های استان توسط امدادگران هلال احمر خدمات‌رسانی شده است

خدابندلو یادآور شد: برپایی خیمه‌های نماز در کنار چادرهای مسافران نوروزی از دیگر  برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان در ایام تعطیلات نوروز امسال است.

اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت در کردستان

 وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت در آستانه فرا رسیدن سال نو گفت: در این راستا سبدهای کالایی که با همت داوطلبان نیکوکار تهیه شده به خانوارهای نیازمند و مددجویان زیر پوشش هلال احمر اهدا می‌شود.

این مسئول افزود: طرح ملی فرشتگان رحمت به منظور مشارکت خیرین و داوطلبان و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای تامین نیازمندی های خانواده های محروم از اوایل اسفندماه سالجاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه داد.

وی ابراز داشت: داوطلبان فعال و نمونه استان، ازهفته ها پیش به طور کاملا سازماندهی شده، اقدام به شناسایی نیکوکاران،  توانمندان و خیرین نموده و نیز با مراجعه به کارخانجات، کارگاه های صنعتی و مراکز تولیدی استان و.... اقدام به جمع آوری اقلام و مقادیر قابل توجهی از کمکهای مردمی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان  خاطرنشان کرد: این اقلام در اختیار اقشار آسیب پذیر مانند زنان بی سرپرست، کودکان یتیم، افراد مستمند در روستاها و نقاط محروم، بیماران صعب العلاج و خانواده های نیازمند قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از پنج هزار و 300 بسته غذایی در شهرستان‌های مختلف استان توزیع شده است، افزود: این طرح با هدف مشارکت بیشتر مردم در دستگیری از نیازمندان جامعه و جذب کمک های خیران در آستانه سال نو انجام می شود. 

خدابنده لو در پایان یادآور شد: جمعیت هلال احمر استان کردستان در ایام تعطیلات نوروز با تمام توان و بضاعت آماده ارائه خدمات به مسافرین و مردم استان است.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر