کد خبر: 57928 A

با حضور استاندار کردستان؛

برای اجرای این پروژه 31 هزار متر خط انتقال 10 اینچ فلزی و هفت هزار و 700 متر خط پلی اتیلین اجرا شده است/ با بهره برداری از این پروژه بستر لازم برای گازرسانی به 40 روستای این منطقه فراهم شده است.

طی مراسمی با حضور استاندار كردستان، فرماندار سنندج، مدیرعامل شركت گاز استان و جمعی از مسوولان شهر شویشه از توابع شهرستان سنندج گازدار شد.

مدیرعامل شركت گاز استان كردستان در این مراسم با قدردانی از حمایت های استاندار كردستان از این شركت، گفت: توسعه گازرسانی در استان كردستان با حمایت های همه جانبه مسوولان به خصوص شخص استاندار افزایش چشمگیری داشته است.

محمد مهدی مهدوی با اشاره به 25 شهر استان كردستان، افزود: به بركت مصوبات رهبر معظم انقلاب و هیات دولت از این تعداد اكنون ساكنان 24 شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی تنها شهر باقی مانده استان را شهر اورامان ذكر كرد و گفت: بسترهای لازم برای گازرسانی به این شهر فراهم شده و عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به شهر اورامان نیز سال آینده اجرا خواهد شد.

مهدوی به تشریح جزییات گازرسانی به شهر شویشه اشاره كرد و گفت: برای اجرای این پروژه 31 هزار متر خط انتقال 10 اینچ فلزی و هفت هزار و 700 متر خط پلی اتیلین اجرا شده است.

وی با اشاره به اعتبار اجرای 85 میلیارد ریالی این پروژه گفت: برای بهره برداری از پروژه گازرسانی به این شهر شش كیلومتر شبكه داخل شهری نیز اجرا شده و 235 انشعاب نصب شده است.

مدیرعامل شركت گاز كردستان همچنین به ایجاد دو ایستگاه TBS در راستای اجرای این پروژه اشاره كرد و اظهار كرد: با بهره برداری از پروژه گارسانی به شهر شویشه بستر لازم برای گازرسانی به 40 روستای این منطقه فراهم شده است.

وی در ادامه به سخت و صعب العبور بودن مسیر افتتاح این پروژه اشاره كرد و گفت: كوهستانی و سخت بودن مسیر اجرای این طرح از مهمترین موانع كار در این پروژه بود اما خوشبختانه با تلاش و جدیت پیمانكار پروژه و عوامل شركت گاز این پروژه در اسرع وقت به بهره برداری رسید.

مهدوی به زمان اجرای این پروژه نیز اشاره كرد و گفت: این پروژه به رغم تمام مشكلات و سختی های مسیر در كمتر از یك سال به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شركت گاز كردستان در ادامه با اشاره به اینكه امسال 122 روستا و دو شهر در سطح استان گازدار شده است، گفت: هم اكنون عملیات گازرسانی در 48 روستای استان فعال است.

گفتنی است شویشه شهری با حدود یك هزار و 500 نفر جمعیت در بخش كلاترزان شهرستان سنندج و در مسیر جاده سنندج به مریوان واقع شده است.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر