کد خبر: 624 A

مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان:

تنها 90 طرح از 697طرح توسعه کشاورزی در کردستان بنا بر دلایلی هم‌چون نداشتن توجیه اقتصادی، عدم داشتن مستندات رسمی و عدم توان میزان آورده مشخص شده از سوی متقاضی تایید نشده است.

سنندج - ایلنا: مدیرشعب بانک کشاورزی استان کردستان گفت: تاکنون 697 فقره تسهیلات طرح توسعه کشاورزی با اعتباری 209میلیارد ریال به متقاضیان در کردستان پرداخت شده است.

محمدجمیل ویسی در گفتگو با ایلنا، میزان اعتبار طرح‌های توسعه کشاورزی در کل کشور را 66 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت سهم استان کردستان از این میزان اعتبار 2 هزار و 300 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه کردستان دهمین استان کشور از نظر اختصاص اعتبار طرح‌های توسعه کشاورزی است، تصریح کرد: در حال حاضر براساس آخرین آمار ابلاغی از نظر پرداخت تسهیلات این طرح‌ها، در رتبه دوم کشوری قرار داریم.

ویسی افزود: بخش مرغداری و دامپروری و مکانیزاسیون بیشترین سهم تسهیلات پرداختی از محل اعتبارات طرح توسعه بخش کشاورزی در استان را به خود اختصاص داده‌اند

مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان اظهار داشت:طرح‌هایی در زمینه احداث صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، احداث واحدهای پرورش قارچ، احداث گلخانه، احداث و توسعه باغات، ایجاد و توسعه واحدهای مکانیزاسیون و ایجاد واحدهای گاوداری به بانک کشاورزی معرفی شده است.

وی از معرفی هزار و 703 طرح توسعه کشاورزی به مبلغ 836 میلیارد ریال به بانک کشاورزی استان خبر داد و افزود: تنها 90 طرح آن بنا بر دلایلی هم‌چون نداشتن توجیه اقتصادی، عدم داشتن مستندات رسمی و عدم توان میزان آورده مشخص شده از طرف متقاضی تایید نشده است.

ویسی یادآور شد: مبلغ اعتبار مورد نیاز یک هزار و 613 طرح کشاورزی قابل قبول، 769 میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر 205 فقره طرح توسعه کشاورزی به مبلغ 62 میلیارد ریال در استان مصوب شده است.

وی، میزان طرح‌های عقد قرارداد شده را نیز 412 فقره عنوان کرد و ابراز داشت: برای این طرح‌ها 115 میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان طرح‌های توسعه کشاورزی باید حداقل 10 درصد سهم آورده داشته باشند، گفت: کارمزد این طرح‌ها 15 درصد است که 8 درصد آن یارانه‌دار بوده و تنها هفت درصد آن توسط متقاضیان باید پرداخت می‌شود.

مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان  بازه زمانی بازپرداخت تسهیلات اعطا شده به طرح‌های توسعه کشاورزی را از پنج تا 10 سال ذکر کرد.

ویسی در پایان خاطرنشان کرد: برخورداری بانک کشاورزی استان از کارشناسان توانمند، موجب شده تا بازخورد کارها و امورات مربوط به طرح توسعه کشاورزی در استان مطلوب و دارای کیفیت مناسبی باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر