کد خبر: 66634 A

استاندار کردستان:

برای ارتقا توان اقتصادی و نیز افزایش سرانه اشتغال پایدار در استان باید نسبت به احداث واحدهای تولیدی و توسعه صنایع تبدیلی در کنار معادن کردستان اقدام نمود.

استاندار کردستان گفت: بهره برداری از معادن منطقه باید در مسیر توسعه پایدار استان صورت بگیرد.

علیرضا شهبازی  در جلسه ستاد اجرایی معادن استان با بیان این مطلب اظهار داشت: کردستان به دلیل شرایط کم نظیر جغرافیایی دارای ذخایر فراوان مواد معدنی است که در صورت بهره برداری مناسب از این ظرفیت های بالقوه قطعا روند توسعه همه جانبه استان شتاب بیشتری می گیرد.

وی با اشاره به وجود افراد فارغ التحصیل با رشته های مرتبط معدن در استان افزود: این افراد تحصیلکرده و جویای کار باید در اولویت واگذاری معادن دراستان قرار گیرند.

شهبازی ادامه داد: براین اساس باید در فرایند واگذاری امتیازات به افراد متقاضی دقت لازم صورت پذیرد تا از ورود افراد غیر تخصصی و ناآگاه و سوء استفاده افراد  متخلف در  زمینه خرید و فروش غیر قانونی امتیاز معادن ممانعت به عمل آید.

استاندار کردستان تصریح کرد: برای ارتقا توان اقتصادی و نیز افزایش سرانه اشتغال پایدار در استان باید نسبت به احداث واحدهای تولیدی و توسعه صنایع تبدیلی در کنار معادن کردستان اقدام نمود تا این سرمایه های خدادادی با ارزش افزوده بیشتری وارد چرخه توسعه استان شود.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی و متولی بخش معادن استان خواست تا با کاهش زمان رسیدگی به روند واگذاری امتیاز معادن به افراد واجد شرایط نسبت به توسعه این بخش اقدام کنند.

شهبازی در پایان گفت: در صورت بازاریابی مناسب در بخش صادرات مواد معدنی نظیر سنگ های ساختمانی، سیمان و سایر مواد اولیه می توان درآمد سرشاری را نصیب استان کرد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر