کد خبر: 685 A

خبرنگار موفق كسی است كه بتواند علاوه بر بهره گیری از شیوه های ارتباط مؤثر، با خلاقیت و كارآفرینی و افزایش مهارت از طریق آموزش و یادگیری،مهارت های اطلاع رسانی خود را متفاوت تر از آنچه تاكنون بوده است افزایش دهد.

سنندج- ایلنا؛ نخستین  کارگاه آموزشی خودنوآفرینی ویژه خبرنگاران استان کردستان صبح سه شنبه با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با شركت بیش از 50 نفر از خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ در این كارگاه آموزشی رئیس دانشگاه رسام استان البرز و مدرس و مشاور خلاقیت در ایران، به نحوه یادگیری شیوه های خلاق تفكر و مفهوم خلاقیت، بهره گیری از فن گوش دادن مؤثر، مدیریت زمان، خصوصیات افراد موفق و... پرداخت و گفت: خبرنگار موفق كسی است كه بتواند علاوه بر بهره گیری از شیوه های ارتباط مؤثر، با خلاقیت و كارآفرینی و افزایش مهارت از طریق آموزش و یادگیری،مهارت های اطلاع رسانی خود را متفاوت تر از آنچه تاكنون بوده است افزایش دهد.

نسترن اسدی تصریح کرد برای افزایش خلاقیت و تولید فكر و همچنین تولید كار باید رسانه های دیداری، شنیداری، نوشتاری و نیز رسانه های الكترونیكی فعال شوند.

وی، خود نو آفرینی و سرعت عمل، روابط اجتماعی مناسب، رازداری و اعتماد،درمسیر خبر بودن، شم خبری داشتن و ارتباط با مردم را ازجمله مهارت های یك خبرنگار خلاق و كارآفرین ذكر كرد.

مدیریت انگیزش و خلاقیت در تعاونی های خبرنگاری از دیگر مباحث آموزشی در کارگاه خود نو آفرینی خبرنگاران  بود که در این راستا شركت كنندگان به چند گروه 5 نفره تقسیم و در دو آزمون و تست تشخیص خلاقیت شرکت کردند تا میزان خلاقیت و استعداد آنها محک زده شود.

دكتر اسدی فارغ التحصیل دكترای مدیریت آموزشی از دانشگاه علوم انسانی آمریکا در دبی،رئیس دانشگاه رسام استان البرز و مدرس و مشاور خلاقیت در ایران است كه عضویت در چندین كمیته علمی – آموزشی، برگزاری چندین دوره آموزشی خلاقیت و نیز شركت در سمینارها وكنفرانس های بین المللی بخصوص در حوزه ریاضیات و خلاقیت را در كارنامه كاری خود دارد.

مدیركل تعاون،كار و رفاه اجتماعی كردستان نیز در ابتدای این كارگاه آموزشی،اظهار داشت: برگزاری این كارگاه آموزشی پیرو توافق با خبرنگاران حاضر در مراسم 17 مرداد دراین اداره کل صورت گرفت تا انشا الله روز به روز شاهد ارتقاء جایگاه خبرنگاران و تقویت حرفه خبرنگاری در استان باشیم.

رامین اسدی تشكیل تعاونی خبرنگاران را گامی موثر برای رفع مشكلات خبرنگاران ذكر كرد و افزود: با تشكیل تعاونی خبرنگاران كردستان از این پس خواسته های این قشر فرهیخته در استان بصورت منسجم تر و رسمی تری پیگیری می شود.

وی خلاقیت و مدیریت زمان را دو عنصر اساسی برای موفقیت در انسانها برشمرد كه بهره گیری از آنها در تمام جنبه های زندگی بشر امروز ضروری است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این دوره آموزشی، افزایش میل به تعاون و تشکیل گروه های تعاونی در بین خبرنگاران استان را ضروری برشمرد و گفت: خبرنگاران كردستان می توانند با تشكیل تعاونی خبرنگاران،علاوه بر بهره مندی از مزایای تعاونی، مشكلات و خواسته های خود را در سریعترین زمان ممكن پیگیری و مرتفع نمایند.

قباد میمنت آبادی ترغیب خبرنگاران برای حضور در کارگاه های آموزشی به منظور افزایش توانایی و ظرفیت های بالقوه آنان را لازم دانست و از شکوفایی استعداد خبرنگاران در این دوره ها ابراز خوشنودی کرد.

وی ترویج اخلاق رسانه ای بین فعالان عرصه های اطلاع رسانی را مورد تاكید قرار داد و افزود: خبرنگاران به عنوان نادیان خبر و اطلاع رسانی در جامعه باید با حساسیت ویژه در انعكاس و انتقال سریع و صحیح اطلاعات درجامعه تلاش نمایند.

میمنت آبادی در پایان از توجه اداره كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی كردستان به جامعه خبرنگاری استان و برگزاری كارگاههای آموزشی برای اصحاب مطبوعات در كردستان ابراز خرسندی كرد و اظهار داشت: بسط و توسعه خلاقیت و شیوه های نوین فكری همراه با رعایت اخلاق حرفه ای برای خبرنگاران،جایگاه آنان را در جامعه ارتقاء می بخشد.

این کارگاه آموزشی به همت اداره كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی كردستان و به منظور ایجاد خلاقیت و روش های خلاق تفكر و همچنین افزایش میل به تعاون و تشکیل گروه های تعاونی در بین خبرنگاران استان  برگزار گردید.

لازم به ذكر است در پایان این كارگاه آموزشی،گواهینامه تخصصی گذراندن "دوره خود نوآفرینی خبرنگاران" برای شركت كنندگان صادر گردید.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر